کد خبر: 930970 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی و آب و هوایی، از افزایش دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی گفت: روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف دارد و نوار شمالی کشور با افزایش دما همراه است.

وی افزود: طی امروز و فردا در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش پراکنده رخ می‌دهد و از روز جمعه تا یکشنبه با توجه به اینکه نفوذ جریانات خنک شمالی را به سواحل دریای خزر داریم، برای شمال آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرزمرکزی بارش باران و گاهی رعد و برق و زش باد و همچنین کاهش دما پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی ۵ روز آینده وزش باد شدید در نوار شرقی کشور ادامه دارد، و وقوع باد و گردخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در منطقه زابل دور از انتظار نیست.

رفیعی ادامه داد: روز‌های جمعه و شنبه در شمال غرب و سواحل شمالی کشور و روز‌های شنبه و یکشنبه در دامنه‌های البرز مرکزی و شمال شرق کاهش نسبی بین ۵ تا ۸ درجه رخ می‌دهد.

این کارشناس سارمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه دریای خزر از اواخر وقت روز پنجشنبه تا شنبه مواج است، عنوان کرد: آسمان پایتخت امروز صاف خواهد بود و گاهی وزش باد در آن اتفاق می‌افتد و دمای هوای آن ۳۶ درجه بالای صفر و حداقل دما ۲۴ درجه پیش بینی شده است.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی پایتخت رعد و برق سازمان هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر