کد خبر: 930887 A

مدیر آب و فاضلاب اردستان خبر داد:

مدیر آب و فاضلاب اردستان گفت: میزان سرانه مصرفی آب در این شهرستان با میانگین ۱۶۵ لیتر در شبانه روز، ازحد استاندارد بالاتر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، رضا دهقانی اظهارکرد : ۲۶ هزار مشترک در سطح شهرستان اردستان از آب آشامیدنی مناسب برخوردار هستند و ۲ هزار و ۱۸۰ اشتراک فاضلاب در این شهر واگذار شده که ۴۰ درصد واحدهای مسکونی را شامل می شود.

وی افزود: ۱۴ شیر پدالی برداشت آب شیرین‌ در شهر زواره با کمک خیرین و ۹ شیر برداشت در شهر اردستان نصب و راه‌اندازی شده است.

مدیر آب و فاضلاب اردستان با شاره به میزان سرانه مصرفی آب در این شهرستان تصریح کرد: میانگین مصرف آب شهروندان اردستانی  ۱۶۵ لیتر در شبانه روز است که این میزان از استاندارد مصرف بالاتر بوده و تنها ۳۰ درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می کنند.

دهقانی دلیل بالا بودن مصرف آب را فرسودگی لوله کشی، گرمای زیاد منطقه و استفاده از کولر های آبی دانست و خاطرنشان کرد: دراین راستا این اداره اقدام به اجرای دوره های آموزشی برای خانواده ها و دانش آموزان و تشویق خانواده های کم مصرف نموده و در نظر داریم در صورت همکاری مسئولان با پرداخت تسهیلات به منطقه گرمسیر، خانواده ها اقدام به خرید و نصب کولر گازی کنند.

وی با اعلام اینکه‌ ۷۰ درصد مشترکان از سامانه ۱۵۲۲ و ۱۵۲۳ استفاده می کنند، تاکید کرد: ۵ مورد انشعاب غیرمجاز در سال جاری در منطقه کشف و جمع آوری شده است.

مدیر آب و فاضلاب اردستان گفت: سهم اعتبار تملک دارایی این اداره درسال گذشته ۵۵ میلیارد ریال بوده که ۳۰ درصد این اعتبار تحقق پیدا کرده است.

اردستان سرانه مصرف آب و فاضلاب اردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر