کد خبر: 930879 A

سرپرست اداره کل بازرسی لرستان خبر داد:

سرپرست اداره کل بازرسی استان لرستان ضمن تشریح عملکرد این نهاد در سال98 ، گفت: پارسال ۶۶ مدیر و کارمند متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند. همچنین حکم انفصال برای یک مدیرکل صادر و منجر به برکناری وی شد.

به گزارش ایلنا، مهدی اصلانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، اظهار داشت: باید تلاش شود راه‌های بروز فساد مسدود و از انجام فساد جلوگیری و پیشگیری شود که یکی از راه‌های مهم آن نظارت همگانی است.

وی افزود: مردم می‌توانند با استفاده از ظرفیت سامانه رسیدگی به شکایات در هر جای کشور اطلاعات خود را در اختیار ما قرار دهند تا زمینه ساز جلوگیری از فساد شود.

اصلانی گفت: تمام دستگاه‌‌های اجرایی موظف هستند سامانه رسیدگی به شکایات را داشته باشند و سازمان بازرسی‌کل نیز بر آنها نظارت می‌کند. یکی از سیاست‌های بازرسی کل حضور سر زده در دستگاه‌ها و نظارت بر موارد مورد نظر جهت ارائه خدمات مطلوب است.

سرپرست ادراه کل بازرسی لرستان گفت: سال گذشته 66 مدیر و کارمند را به مراجع قضایی معرفی کردیم و 241 کارمند و مدیر به هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری و رسیدگی معرفی شدند.

مهدی اصلانی گفت: در بحث معرفی به کمیته تخلفات اداری و انظباطی 18 نفر در سطح مدیرکل و معاون، 7 نفر شهردار، 76 مدیر اداره و 66 نفر کارشناس بودند و در کنار اینها مشاوران و کارشناسان خارج از دستگاه دولتی نیز داشتیم.

وی گفت: در معرفی افراد متخلف از جمله کارمند و مدیر جدی هستیم و هیچ ملاحظه کاری در این زمینه نداریم. سال گذشته 15 گزارش هشداری به دستگاه‌های مختلف ارائه شد و در عین حال 592 پیشنهاد اصلاحی نیز به دستگاه‌های استان اعلام کردیم.

سرپرست اداره کل بازرسی لرستان گفت: سال گذشته 34 فقره رای محکومیت کیفری برای مدیران و کارمندان داشتیم که برخی قطعی و برخی غیرقطعی بوده است و در عین حال 47 فقره نیز آرا برائت داشتیم، همچنین 110فقره محکومیت در هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری شاهد بودیم. از جمله حکم‌های صادر شده‌ می‌توان به صدور حکم انفصال برای یک مدیرکل یا یک شهردار اشاره کرد که منجر به جابه‌جایی مدیرکل شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با ورود به قراردادهای عمرانی در یکی از قراردادها که مربوط ساختمان یکی از دستگاه‌های مهم استان بود 5 میلیارد تومان را به دولت بازگرداندیم.

اصلانی بیان داشت: در بحث حفاظت از اراضی ملی پارسال 309 هکتار رفع تصرف و جلوگیری از تصرف غیرقانونی اراضی را داشتیم.

استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه دولت قوه قضائیه تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر