کد خبر: 930699 A

رئیس هیات دوچرخه سواری آذربایجان شرقی خبرداد:

سرانجام پس از حدود دو سال، استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز صاحب یک تیم دوچرخه سواری در رده بزرگسالان شد.

رسول هاشم کندی رئیس هیات دوچرخه سواری آذربایجان شرقی، در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام این خبر گفت: پس از رایزنی با مسئولان دانشگاه آزاد تبریز و حمایت مسئولان استانی و موافقت فدراسیون، بطور رسمی خبر تشکیل تیم دوچرخه سواری دانشگاه آزاد تبریز را اعلام می کنیم.

وی ادامه داد: در این رابطه تعدادی از مسئولان شهری و استانی حمایت های خوبی داشتند و شخص آقای بهتاج به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان در جلسه با معاون محترم وزیر ورزش و جوانان و همچنین در جلسه با رئیس فدراسیون دوچرخه سواری حضور داشتند.

هاشم کندی عنوان کرد: این اتفاق مهم برای ورزش استان در وضعیتی رخ می دهد که بحران اقتصادی و موضوع کرونا همه موارد را تحت تاثیر قرار داده اما با این حال ما توانستیم پس از دو سال فقدان تیمی از تبریز در مسابقات، تیم دوچرخه سواری دانشگاه آزاد را در رده سنی بزرگسالان شکل بدهیم.

وی افزود: تیم دانشگاه آزاد تبریز به طور رسمی در اتحادیه جهانی دوچرخه سواری به ثبت رسیده و مجوز حضور در تورها و مسابقات برای این تیم اخذ شده است.

رئیس هیات دوچرخه سواری آذربایجان‌شرقی همچنین از تشکیل تیم جوانان تبریز با عنوان شرکت عمران سهند خبر داد و گفت: همزمان با شکل گیری تیم بزرگسالان دانشگاه آزاد، در رده سنی جوانان نیز تیمی با عنوان شرکت عمران سهند شکل گرفته و با حمایت های مدیرعامل شرکت عمران سهند، فعالیت این تیم نیز به زودی آغاز می شود.

وی با اشاره به تداوم فعالیت تیم دوچرخه سواری بانوان ارمغان قویدل، یادآور شد: این تیم سال گذشته در مسابقات حضور داشت و با تداوم حمایت های مدیرعامل این تیم، امسال نیز فعالیت تیم بانوان ارمغان قویدل ادامه خواهد داشت.

تبریز به عنوان مهد دوچرخه سواری ایران و آسیا، پس از انحلال تیم بزرگسالان پتروشیمی در سال 93 و قطع کامل فعالیت هایش در رده جوانان در سال 94، و همچنین انحلال تیم بزرگسالان شهرداری در سال 97، چند سالی بود که تیمی در رده بزرگسالان نداشت اما تیم دانشگاه آزاد بطور رسمی به عنوان نماینده تبریز و آذربایجان شرقی معرفی شد تا امیدها برای درخشش دوباره رکابزنان این خطه در میادین کشوری و بین المللی بار دیگر زنده شود.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی ایران دوچرخه سواری بحران اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر