کد خبر: 930696 A

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی از کشف ۱۵ تن مواد مخدر طی سال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار مسعود خرم نیا با بیان این خبر گفت: آذربایجان غربی یکی از استان های موفق در حوزه پیشگیری و مبارزه با پدیده شوم قاچاق مواد مخدر است به طوری که در یکسال گذشته بیش از ۱۵ تن  انواع مواد مخدر کشف و در این رابطه  ۶۵۱ نفر قاچاقچی دستگیر شده است.

خرم‌نیا با بیان اینکه میزان بیشتر کشفیات توسط نیروی انتطامی بوده افزود: در سه ماهه نخست امسال نیز ۱۷۸ نفر از سوداگران‌ مرگ با تلاش جان برکفان نیروی انتظامی دستگیر و تحویل مقامات قضایی استان شده اند.

وی تعداد معتادان پذیرش شده در کمپ‌های  ترک اعتیاد طی سال گذشته را سه هزار و ۷۲۳ نفر اعلام‌کرد و گفت: با شیوع کرونا تمام کمپ های ترک اعتیاد استان قرنطینه شدند و از ماه گذشته جمع آوری معتادان آغاز شده است و تاکنون ۲۵۰ نفر معتاد متجاهر کارتن خواب در استان جمع آوری شد.

خرم‌نیا با اشاره به جمع آوری معتادان در ایام کرونا افزود: در این ایام ۶۴۶ نفر معتاد از سطح معابرجمع آوری ،قرنطینه و تست گرفته شده و افراد مبتلا به بیماری کرونا به کمپ‌ مخصوص درمان بیماری منتقل شده  و بقیه به کمپ نگهداری انتقال داده شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی آسیب اجتماعی در کشور اعتیاد است اظهار داشت: در این راستا بر صدد آمدیم با همکاری آموزش و پرورش ۹۰۰ مدرسه با جمعیتی بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر دانش آموز  را زیر پوشش طرح یاریگران زندگی قرار دهیم.

خرم نیا هدف از اجرای طرح یاریگران زندگی را آموزش صحیح مبارزه با اعتیاد برای دانش آموزان عنوان کرد و افزود: همه اقدامات پلیس برای حفظ سلامت شهروندان است امیدواریم خانواده‌ها  نیز همکاری لازم را انجام داده و یاریگر پلیس در این طرح باشند.

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه مصرف مواد مخدر و الکل سبب مصونیت از ابتلا به کرونا نمی‌شود افزود: این مواد با تضعیف ایمنی بدن می‌تواند خطر ابتلا را چند برابر بیشتر کند

وی تصریح کرد: بدلیل شیوع بیماری کرونا کار مراکز تعویض پلاک‌ متوقف شده بود که این امر سبب انباشتگی متقاضیان شده بود از این رو برای ارائه خدمات بهتر با اجرای  طرح زوج و فرد و  با رعایت فاصله گذاری اجتماعی این مراکز فعالیت خود را از سر گرفتند.

در روزهای آینده یک تن مواد مخدر غیردارویی در آذربایجان‌غربی امحا می‌شود.

 

آذربایجان غربی اعتیاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مرگ مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر