کد خبر: 930682 A

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان مطرح کرد؛

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت و محدودیت تردد مسافران، تردد مسافر در مرزهای جلفا و نوردوز بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،اورجعلی علیزاده با بیان اینکه در این مدت تردد خودروهای حمل و نقل عمومی از این مرزها صفر بوده است، افزود: در ۳ ماه نخست سال جاری حدود ۱۳ هزار مسافر ایرانی و خارجی با استفاده از خودروهای سواری از این مرزها تردد کرده اند.

وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت پایانه های مرزی به عنوان محل ورود و خروج مسافران و کالا به کشور و در راستای اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا این اداره کل اقدام به ضدعفونی سالن های مسافری و تجاری و محوطه پایانه ها به صورت روزانه کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی،  صدور گواهی سلامت به رانندگان با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جلفا،  اطلاع رسانی با نصب بنر هشدار و تابلوهای دیجیتالی درباره ویروس کرونا در سالن مسافر به ۳ زبان،  برگزاری کلاس های آموزشی با حضور کارکنان پایانه های مرزی و ارایه آموزش های کنترلی لازم توسط کارشناس اعزامی شبکه بهداشت و درمان از دیگر اقدامات انجام شده در این پایانه ها اعلام کرد.

علیزاده، ادامه داد: در این مدت همکاری با قرنطینه انسانی در پایانه های مرزی و راه اندازی داکت ضدعفونی در مسیر کامیون های ورودی به کشور در پایانه های مرزی جلفا و نوردوز انجام شده است.

وی با اشاره به تردد ۲۷ هزار دستگاه وسائط نقلیه سنگین باری از پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در ۳ ماه نخست سال جاری، یادآوری کرد: در این مدت بیش از ۱۷ هزار و ۷۰۰ دستگاه کامیون ایرانی و خارجی از مرز نوردوز و بیش از ۹ هزار و ۲۰۰ دستگاه از مرز جلفا تردد کرده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در همین مدت میزان واردات و صادرات از مرز نوردوز حدود ۱۹۵ هزار تن و میزان کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این مرز ۷ هزار و ۵۰۰ تن بوده است.

علیزاده، افزود: در همین مدت میزان واردات و صادرات کالا از مرز جلفا ۴۵ هزار و ۵۰۰ تن و میزان کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این مرز ۷۲ هزار تن بوده است.

آذربایجان شرقی جاده راهداری و حمل و نقل جاده مسافران ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر