کد خبر: 930619 A

رئیس سازمان چای کشور خبر داد؛

رئیس سازمان چای کشور گفت : تاکنون 56 هزار تن برگ سبز چای به ارزش بیش از 200 میلیارد تومان از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است.

به گزارش ایلنا از رودسر، رئیس سازمان چای کشور در رودسر گفت : 47 هزار و 600 تن معادل  85 درصد این مقدار برگ سبز چای درجه یک و 8 هزار و 400 تن بقیه معادل  15 درصد هم درجه 2 بود.

حبیب جهانساز با بیان اینکه ارزش 56 هزار تن برگ سبز چای خریداری شده 248 میلیارد تومان است افزود : تاکنون 195 میلیارد تومان معادل 77 درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

وی اضافه کرد : تاکنون صاحبان کارخانجات حدود 75 درصد و دولت نیز 95 درصد از سهم خود از مطالبات چایکاران را پرداخت کرده اند و با توجه به تامین اعتبار به زودی مطالبات چین اول چایکاران به  صورت کامل پرداخت می شود.
 
رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه انتظار داریم چایکاران گیلان و مازندران و کارخانجات چای‌سازی در چیدن برگ سبز چای و فرآوری آن بیشترمساعدت کنند گفت : با توجه به استقبال عمومی مردم برای مصرف چای داخلی ، باید تلاش کنیم تا بتوانیم چای کیفی در اختیار مصرف کنندگان قرار دهیم تا بتوانیم با چای وارداتی بخوبی و با قدرت رقابت کنیم.

 

چای چین دولت سازمان چای مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر