کد خبر: 930617 A

ایلنا از کهگیلویه و بویراحمد گزارش می‌دهد؛

وضعیت شیوع کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد ظرف 3 هفته گذشته رشد چشمگیری داشته و موارد ابتلا به این بیماری افزایش یافته و با توجه به شیوع بیماری احتمال تعطیلی اجباری اصناف کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

به گزارش ایلنا، ظرف دروزهای اخیر آمار مبتلایان به کرونا از یک هزار و ۲۳۴ نفر فراتر رفت که شرکت در اجتماعات و مراسم عروسی و عزا دو عامل اصلی شیوع کرونا بین شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی است.

به گفته یزدان‌پناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در یکی از شهرستان‌های کوچک استان ۲۲ نفر به دلیل شرکت در مراسم تشییع و خاکسپاری گرفتار این ویروس خطرناک شده‌اند.

کرونا تاکنون جان ۱۲ کهگیلویه و بویراحمدی را گرفته است، وضعیت شهرستان چرام قرمز اعلام شده و شهرستان‌های بویراحمد و گچساران نیز در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند.

در هفته اخیر آنچه موجب شده آمار مبتلایان به کرونا افزایش یابد حضور گسترده مردم بدون رعایت اصول فاصله‌گذاری هوشمند، عدم استفاده از وسایل حفاظت فردی به خصوص ماسک است.

محمدمهدی بانشی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص گفت: متاسفانه در سه هفته اخیر روند ابتلا به کرونا افزایش داشته که لازم است فاصله‌گذاری هوشمند و دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود.

وی عنوان کرد: به مردم توصیه می‌کنیم استفاده از ماسک را فراموش نکنند و اینکه از حضور در مراسمات و تجمعات خودداری کنند و در صورت ضرورت خروج از خانه حتما دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

اما فرماندار بویراحمد با بیان اینکه ۵۰ درصد مبتلایان به کرونا در بویراحمد از ۱۰ خرداد تاکنون به این بیماری مبتلا شدند، گفت: شهرستان بویراحمد در وضعیت هشدار رو به قرمز قرار گرفته است.

شاهرخ کناری بیان کرد: محدودیت‌های ترافیکی برای بازار یاسوج اعمال شده و تاکید می‌کنم شرایط ما هشدار به سمت قرمز است کسبه و بازار به این مهم توجه کنند چرا که اگر این وضعیت ادامه داشته باشد و ما در زمره شهرستان‌های قرمز قرار بگیریم کل صنوف تعطیل خواهد شد.

این مسئول عنوان کرد: از کسبه و صنوف خواهش می‌کنیم موارد و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا کسب و کار آنها تعطیل نشود.

حضور گسترده مردم کسب و کار کهگیلویه و بویراحمد ماسک ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر