کد خبر: 930311 A

عصر امروز انجام شد؛

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در شیراز آغاز بکار کرد.

به گزارش ایلنا، این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه بهداشت، ایمنی و محیط زیست در صنعت نفت و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا عصر امروز در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس آغاز بکار کرد.

در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور جمعی از مسئولان استان و فعالان برتر این صنعت در کشور برگزار شد، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه با اجرای برنامه فاصله‌گذاری اجتماعی با حضور 80 شرکت فعال در حوزه صنعت نفت از سراسر کشور از جمله فارس، تهران، اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و البرز برگزار شده است.

سید محمود موسوی با بیان اینکه معرفی و ارائه آخرین دستاوردها و خدمات بخش صنعت نفت، گاز و پتروشیمی از اهداف این نمایشگاه است، افزود: زمینه فعالیت غرفه‌داران انواع فرآورده‌های نفتی، انواع مواد آب‌بندی و روانکاری، شیرآلات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، تامین قطعات پالایشگاهی و نیروگاهی، تولید، بسته‌بندی و صادرات انواع قیر، اتصالات مکانیزه و قطعات پیچیده صنعتی کامپوزیتی، لوله و اتصالات، عایق‌های حرارتی و صوتی، پشم شیشه و عایق رطوبتی ایزوگام، طراحی و ساخت مخازن ذخیره و تحت فشار است.

مدیر عامل نمایشگاه بین‌المللی فارس با اعلام اینکه کارشناسان، متخصصان و تولید کنندگان فعال در حوزه صنعت نفت از این نمایشگاه بازدید تخصصی دارند، افزود: همچنین چند هیئت در قالب تور صنعتی از استان‌های البرز، یزد و بوشهر و همچنین چهار هیئت بازدید کننده خارجی از کشورهای عمان، سوریه، افغانستان و پاکستان از این نمایشگاه بازدید می‌کنند.

موسوی با تاکید بر اینکه استان فارس به لحاظ وجود امکانات صنعتی، تولیدی، پالایش و منابع نفتی و گازی فراوان یکی از قطب‌های مهم گاز، پتروشیمی و پالایشگاهی کشور  است گفت: برگزاری این نمایشگاه با توجه به نامگذاری سال99 به نام سال جهش تولید علاوه بر اینکه سبب پیشرفت و حمایت بیشتر از تولیدکنندگان داخلی می‌شود، تعامل بیشتر بخش‌های دولتی و خصوصی را نیز به همراه دارد.

جوادمرادپور مجری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه ایران دومین کشور تولید کننده نفت در دنیا است و در این میان فارس سهم بسزایی در تولیدات نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی ایفا می‌کند این نمایشگاه فرصت بسیار مغتنمی است تا اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در این صنعت بتوانند دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید فعالان و متخصصان این صنعت قرار دهند.

مرادپور افزود: حرکت به سمت اقتصاد دانش پایه ، تکمیل زنجیره علم، فناوری، تکنولوژی تولید محصول، تجاری سازی به منظور ثروت آفرینی و افزایش بهره وری در حوزه های مختلف صنعت نفت , گاز و پتروشیمی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

وی بیان کرد: معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری داخلی و خارجی در حوزه صنعت نفت, گاز و پتروشیمی، ارائه و دستیابی به آخرین دستاوردها و فن آوری‌های روز در حوزه‌های مختلف صنعت نفت ,گاز و پتروشیمی ، ایجاد تعامل میان سازندگان تجهیزات, صادر کنندگان, پیمانکاران , سرمایه‌گذاران و شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمند سازی سرمایه‌های انسانی و مالکیت فکری و مدیریت دانش در توسعه و تقویت صنعت نفت, گاز و پتروشیمی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

مجری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه را برگزاری همایش،سمینار و ورک شاپ‌های آموزشی ، پنل تخصصی مدیران صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ، برگزاری نشست‌های B2B بین مشارکت کنندگان حاضر در نمایشگاه ، برگزاری نشست‌های B2B بین هیئت‌های تجاری خارجی با مشارکت‌کنندگان و نشست تخصصی فی مابین رایزنان تجاری و وابستگان تجاری مشارکت‌کنندگان حاضر در نمایشگاه عنوان کرد.

براساس این گزارش، تمام سالن‌های نمایشگاهی ، روزانه قبل از شروع به کار نمایشگاه و در هنگام برگزاری بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی گندزدایی می‌شود و بازدیدکنندگان ملزم به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش هستند.

پتروشیمی صنعت نفت گاز نفت نمایشگاه بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر