کد خبر: 930293 A

مدیر آبفای تربت حیدریه خبر داد:

مدیر آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت: مشکل تامین آب ۲۳ روستا در این شهرستان در مدت کوتاه یک ماهه حل شده و هنوز با ۳۶ روستای کم آب روبرو هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا  از تربت حیدریه ، صادق یوسفی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از مجموع ۱۲۲ روستای این شهرستان ۷۱ روستا با مشکل کم آبی و بی آبی روبرو است و تنها برای تامین برق چاه یکی از این دست روستاها به ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

وی افزود: در حالیکه در سال 97 میزان اعتبارات ملی دو میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است، که این رقم در سال گذشته به 13 میلیارد و 500 میلیون تومان رسیده که 8میلیارد و 400 میلیون تومان از این اعتبار در بخش آبرسانی شهرستان هزینه شده است.

یوسفی تصریح کرد: با این وجود بعضی پروژه های آبرسانی در روستاها نیاز به نگاه جدی تر دارد و این بودجه ها کفاف تکمیل همه این پروژه ها را نمی دهد، از طرفی در شان  مردم این خطه نیست که ما روستاهایی در شهرستان داشته باشیم که بوسیله تانکر و آنهم به سختی به آنها آبرسانی کنیم.

یوسفی گفت: پیک مصرف آب در شهرستان ۷۲۰ لیتر در ثانیه است ولی حداکثر توان شبکه ۶۶۰ لیتر در ثانیه است و علی رغم بارندگی های خوب  اخیر اما دشت های شهرستان همچنان کم آب است و برای تامین آب شهرستان مشکل داریم.

مدیر آبفای تربت حیدریه بیان کرد:ایستگاههای پمپاژ آب، قلب تاسیسات انتقال آب هستند و ایستگاه پمپاژ آب کاج درخت با دبی ۲۳۵ لیتر در ثانیه به صورت ۲۴ ساعته در مدار بهره برداری است تا شهروندان محترم مشکل کم آبی نداشته باشند.

وی افزود:مصرف آب در تربت حیدریه به دلیل شیوع ویروس کرونا بالا رفته است و ما نسبت به فروردین،اردیبهشت و خرداد سال گذشته به ترتیب ۱۵درصد، ۷ درصد و ۲۲درصد افزایش تولید آب داشته ایم و خب در نتیجه مصرف هم نسبت به قبل بالا رفته است.

یوسفی در پاسخ به سئوالی مبنی بر سرنوشت مشکل تصفیه خانه شماره ۱ تربت حیدریه و اعتراضات مردمی که به جهت بوی نامطبوع در آن منطقه وجود دارد، گفت: بخش زیادی از مشکلات تصفیه خانه حل شده است و نصب دستگاه ها بزودی اتفاق خواهد افتاد و اخیراً سرمایه گذار را راغب‌ کردیم که پیمانکارانش را افزایش داده و به سرعت انجام کار بیافزاید.

مدیر آبفا تربت حیدریه گفت: مشکل تامین آب ۲۳ روستا در تربت حیدریه در مدت کوتاه یک ماهه حل شده است و هنوز با ۳۶ روستای کم آب روبرو هستیم.

یوسفی اذعان داشت: در تربت حیدریه مردم همکاری بسیار خوبی دارند اما اخیرا با دستور وزیر نیرو، قبوض یک دوره به تاخیر افتاد و با توجه به وضعیت کرونا مطالبات آبفا از مردم افزایش پیدا کرده است.

یوسفی خاطر نشان کرد: ۳۰ درصد از شبکه های آبرسانی تربت حیدریه فرسوده بوده و ما را با مشکلاتی روبرو کرده است و در تلاش هستیم تا این حجم از شبکه را اصلاح کنیم.

وی افزود: ۱۰۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب در تربت حیدریه انجام نشده است اما از این حجم ۸ کیلومتر آن انجام شده است و کار ۹۲ کیلومتر هنوز مانده است.

آب و فاضلاب اصحاب رسانه دبی مشکلات روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر