کد خبر: 930289 A

در گفت و گو با ایلنا اعلام شد؛

مدیرکل تعاونی روستایی خراسان رضوی گفت: سال گذشته ۶۸ تن و ۹۰۰ کیلوگرم زعفران به ارزش بالغ بر ۶۴۰ میلیارد تومان از کشاورزان این استان خریداری شده که تاکنون کشاورزانی که زعفران تحویلی آنها تا چهار و هشت دهم کیلوگرم بوده صددرصد مطالبات خود را دریافت کرده‌اند و مابقی مطالبات به زودی پرداخت خواهد شد.

ایرج ناصری مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، در حاشیه سفر به تایباد و شرکت در مراسم تودیع و معارفه روسای اداره تعاون روستایی این شهرستان اظهار کرد: سایر زعفرانکاران تاکنون 72 درصد طلب خود را دریافت کرده‌اند و 180 میلیارد تومان دیگر از مطالبات کشاورزان این محصول باقی مانده که به زودی پرداخت می‌شود.

وی افزود: زعفران به دو شکل مزایده و بورس به فروش رسید که دیروز زعفران از تابلوی مزایده حذف شد و در روزهای گذشته خرید زعفران در بازار بورس قرار گرفت که پنج تن و ۴۰۰ کیلو گرم از این محصول از طریق تعاونی روستایی خریداری شد و ۶۰۰ کیلوگرم نیز توسط بخش خصوصی خریداری شده است.

ناصری مقدم با اشاره به فعالیت ۶۹۲ شرکت تعاونی در استان خراسان رضوی بیان کرد: 2500 نفر شاغلین هیات مدیران و مدیران عامل در تشکل ها و بیش از 80 هزار نفر سهامدار شرکت‌های تعاونی در این استان هستند.

در این مراسم از زحمات باقر خدادادی تجلیل و جواد اعتضادی به عنوان رئیس جدید اداره تعاون روستایی تایباد معرفی شد.

بخش خصوصی خراسان رضوی زعفران کشاورزان گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر