کد خبر: 930234 A

مدیرکل امور شهری استانداری:

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: توسعه، پویایی و رشد مدیریت شهری در گرو انسجام، همراهی و همدلی شهرداری، شوراهای اسلامی و مسئولان محلی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مصطفی صالحی روز دوشنبه در مراسم معارفه شهردار جدید محمودآباد نمونه قزوین اظهار داشت: اتحاد و حرکت منسجم و رو به رشد مدیریت شهری تنها با همراهی شهرداری با شوراهای اسلامی و مسئولان محلی امکان پذیر بوده و در این راستا اجرای پروژه‌های عمرانی مورد نیاز و ضروری مردم نیز نیازمند شفاف سازی است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین، موضوع دولتی شدن شهرداری‌ها را یادآور و تصریح کرد: در اوایل انقلاب به طور تقریبی تمامی حوزه‌های مختلف از جمله شهرداری‌ها به صورت دولتی اداره و مدیریت می‌شدند که برای دوری جستن از این موضوع در گام نخست قرار شد با تاسیس شهرداری‌ها، امور مربوط به مدیریت و نظارت بر شهرها به مردم واگذار شود.

صالحی با اشاره به اینکه با انجام چند اقدام مناسب باید از دولتی شدن شهرداری‌ها جلوگیری شود، افزود: ارایه قوانین در قالب بودجه سالانه برنامه پنج ساله، حوزه وظایف و اختیارات شوراها، پویایی و تصمیمات براساس نیازهای مردم، سرمایه‌گذاری در شهرها توسط بخش خصوصی و در نهایت با ایجاد تحرک و درآمد مناسب می‌توان ضمن کاهش وابستگی‌ها، در این زمینه موفق عمل کرد.

مدیرکل دفتر امور شهری ضمن تاکید بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و رعایت قوانین و اصول فنی و شهرسازی در احداث ساختمان‌ها، یادآور شد: نظارت بر اصول ساخت و ساز براساس پروانه از جمله وظایف اصلی شهرداری‌ها بوده که در این زمینه نیازمند اهتمام و تلاش بیشتر از سوی مسوولان مربوطه هستیم چرا که هر نوع کوتاهی در این موضوع باعث کاهش کیفیت و ایمنی پایین بناها  خواهد شد.

در پایان این مراسم، محمد گروسی به عنوان شهردار جدید محمودآباد نمونه معرفی شد.

بودجه درآمد رشد شوراهای اسلامی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر