کد خبر: 930077 A

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان خبر داد:

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان گفت: وجود معادن مختلف با ذخیره‌های بالای مس، باریت، سرب، روی و آهن نیز می‌تواند زمینه رشد و توسعه شهرستان را فراهم کند.

محمدرضا باقری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: پانزده واحد تولیدی در این شهرستان به پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصدی رسیده‌اند که پس از راه‌اندازی سبب اشتغال زایی خواهند شد.

وی تاکید کرد: یکی از شاخص‌های رشد اقتصادی در جامعه رشد تولید است که نمونه بارز تولید در شهرستان تاکنون‌۶۴ فقره پروانه تاسیس با پیشرفت ۹۵ درصد صادر شده است. صدور این تعداد پروانه بهره‌برداری و وجود ۵۱ واحد فعال و نیمه فعال در منطقه بیانگر رشد و توسعه در این بخش است.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت اردستان خاطرنشان کرد: شهرستان اردستان با داشتن امکانات زیربنایی مناسب، قرار گرفتن در مسیر جاده ترانزیت و دسترسی به راه‌آهن، شرایط خوبی برای رشد صنعت دارد.

وی تصریح کرد: وجود معادن مختلف با ذخیره‌های بالای مس، باریت، سرب، روی و آهن نیز می‌تواند زمینه رشد و توسعه شهرستان را فراهم کند که در این راستا تا کنون ۷۳ پروانه بهره‌برداری صادر شده است و ۵۷ معدن نیز در اردستان فعال هستند.

باقری گفت: سال گذشته اقدام‌های خوبی در جهت رشد اقتصادی شهرستان با پیگیری‌های نماینده و فرماندار صورت گرفت که بر این اساس کارخانه‌های فاستونی، نخکاران، راشکو، سوله‌های چینی گستر و تولید ظروف پلاستیکی در حال تعیین تکلیف و راه‌اندازی هستند و به زودی کار تولید را پس از چند سال تعطیلی از سر می‌گیرند.

 

اردستان صنعت معدن تجارت اردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر