کد خبر: 930025 A

بازرسی قوه قضاییه استان کرمانشاه از ورود این سازمان به تخلفات مدیران دولتی خبر داد و افزود در حال حاضر پرونده بیش از ۱۴۰ مدیر مختلف در سازمان بازرسی در دست بررسی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازکرمانشاه ،در  نشست خبری بازرس کل قضایی استان کرمانشاه با اصحاب رسانه صبح امروز دوشنبه ۲ تیر بمناسبت هفته قوه قضاییه و تشریح فعالیتهای این سازمان در استان کرمانشاه برگزار شد،محمد جهانیان رئیس  بازرسی قوه قضاییه استان کرمانشاه  از ورود این سازمان به تخلفات مدیران دولتی خبر داد و افزود :در حال حاضر پرونده بیش از ۱۴۰ مدیر مختلف در سازمان بازرسی در دست بررسی است و گزارش آن بزودی منتشر خواهد شد.

وی افزود: بیشتر  این پرونده ها از سوی مردم به این اداره کل ارجاع داده شده است و تخلفات آنها تا حدودی محرز شده است .

وی با بیان اینکه بازرسی یک سازمان نظارتی زیر مجموعه قوه قضاییه است که هدف اصلی آن  توجه به اجرای صحیح قوانین است، اظهار داشت: در قانون اساسی کشور این سازمان وظیفه مبارزه با فساد را بر عهده دارد و بر همین مبنا و بطور قطع تمام تلاشمان را خواهیم کرد که در تمامی تخلفات وارد شویم.

جهانیان تصریح کرد در حال حاضر  سه نوع بازرسی مستمر، موردی و فوق العاده داریم، که در سال ۹۷ حدود ۳۴ بازرسی مصوب مستمر داشتیم که با ۶ برنامه پیشنهادی ۴۰ برنامه مستمر رسیدگی کردیم.

بازرس کل قضائی استان کرمانشاه بیان داشت: در این بازرسی‌ها ۹۱ فقره گزارش اصلاح امور، ۱۷۶ فقره گزارش اختصاصی و در مجموع ۲۶۸ فقره گزارش اختصاصی تخلفاتی داشتیم.

وی عنوان کرد: طی سال گذشته همچنین ۹۱ فقره گزارش اصلاح امور، ۱۷۶ فقره گزارش اختصاصی و ۲۶۸ فقره گزارش اختصاصی تخلفاتی داشتیم.

جهانیان تصریح کرد: در سال ۹۷ حدود ۵۲۰ مورد پیشنهادات، تذکرات، توصیه و گزارشات اصلاحی در پرونده‌ها گزارش شده است.

وی افزود: تعداد ۳۷۴ فقره از پرونده‌ها به مراجع قضائی و انظباطی معرفی شدند که از این تعداد ۳۱۴ مورد مربوط به تخلفات اداری بود که ۱۴۰ نفر آنها از مدیران هستند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ همچنین ۴۱ محکومیت را واصل کردیم و مابقی نیز در دست اقدام هستند، ادامه داد: در این راستا ۶۰ نفر به مراجع اختصاصی کیفری معرفی شدند که نصف این تعداد از مدیران بودند.

بازرس کل قضائی استان کرمانشاه گفت: حدود ۱۶۶ فقره گزارش اثربخش و هشداری داشتیم که آثار آنها را در دستگاه‌ها مشاهده کردیم و ۲۰ فقره نامه هشداری در حوزه برنامه‌های مهم نیز داشتیم.

وی به فعالیت سامانه شکایت مردمی ۱۳۶ در سازمان بازرسی اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته جزو ۳۰ درصد اول کشور بودیم و نسبت به استان‌های دیگر فراوانی بیشتری در این زمینه داشتیم.

وی ابراز داشت: سال ۹۷ حدود ۱۶۴۴ مورد ثبت شکایت تعیین تکلیف شده است که ۲۸۸ فقره در حال بررسی هستند.

بازرس کل قضائی استان کرمانشاه گفت: سامانه شکایت امسال هم نسبت به سال گذشته تراکم بیشتری دارد و تا امروز ۳۷۴ مورد در سامانه ثبت شکایات و اعلامات داریم که ۲۵۰ فقره شکایات و ۱۷۴ فقره اعلانات است و این نسبت به مشابه سال قبل افزایش را نشان می‌دهد.

وی در پایان اولویت های اصلی این سازمان را احیای حقوق عامه دانست و افزود  مبارزه با فساد در ارگانهای مختلف و همچنین حمایت قاطع از تولید داخلی در جهت تحقق شعار سال و جهش تولید یکی دیگر از اولویت‌های ما خواهد بود .

 

قوه قضاییه بازرسی استان کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر