کد خبر: 929995 A

معاون درمان وزیر بهداشت در سفر به هرمزگان از بخش های کووید 19 در مراکز درمانی دانشگاهی و نظامی بندرعباس بازدید کرد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس،قاسم جان‌بابایی با حضور در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) نیروی انتظامی بندرعباس و بازدید از بخش های بستری و آی.سی.یو کووید 19 این مرکز درمانی روند پذیرش و درمان بیماران را بررسی کرد.

وی در ادامه در بیمارستان صاحب الزمان (عج) سپاه بندرعباس حضور یافت و پس از دیدار با رئیس و کادر درمانی این بیمارستان میزان پذیرش بیماران حاد تنفسی و مثبت کووید و نحوه خدمت رسانی به بیماران را مورد ارزیابی قرار داد.

 ملک پور مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت به همراه دکتر غریب زاده از بیمارستان صحرایی و بخش های کووید 19 مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس بازدید کرد.

 ملک پور در این بازدید ارائه خدمات به بیماران کرونایی را مطلوب دانست و افزود: هرمزگان در بین استانهایی که در شرایط شیوع بالای کرونا هستند از جایگاه خوب درمانی برخوردار است، و هم اکنون با تلاش و درایت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان روند تجهیز و افزایش امکانات رضایت بخش است.

استاندار هرمزگان پس از نشست با معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا در هرمزگان در این نشست، عنوان کرد: در این جلسه مقرر شد که وزارت بهداشت به صورت ویژه تجهیزات و منابع مالی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماران مبتلا به این بیماری در هرمزگان را تامین و همچنین مجوز جذب پرستاران جدید در استان را صادر کند.

فریدون همتی با اشاره به پیگیری تسریع در تکمیل تعدادی از بیمارستان‌ها در استان، افزود: مقرر شد بیمارستان شریعتی بندرعباس به سرعت تکمیل و راه اندازی و تجهیزات آن نیز از طرف وزارت بهداشت تامین شود.

استاندار هرمزگان بیان کرد: بیمارستان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس نیز با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی در حال ساخت است که با پیگیری و مکاتباتی جهت تسریع در تکمیل آن، این ظرفیت جدید بیمارستانی نیز تا دو ماه آینده به مجموعه ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی هرمزگان در شهر بندرعباس اضافه می‌شود.

همتی تصریح کرد: همچنین پیگیری هایی صورت گرفت تا با سرعت بخشیدن به پروژه‌های بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی و بیمارستان ستاره خلیج فارس در بندرعباس، این دو بیمارستان نیز تا پایان سال جاری به شرایط خوبی به لحاظ تکمیل شدن برسند.

وی از تامین تجهیزات بیمارستانی مورد نیاز جهت درمان بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان خبر داد و گفت: این تجهیزات بیمارستانی همچون دستگاه اکسیژن ساز از سوی وزارت بهداشت تامین و به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد و جهت درمان بیماران مبتلا به کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به اختیاراتی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به استان ها ابلاغ می‌شود و همچنین شرایط استان، تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا بهترین تصمیمات برای مدیریت بیماری کرونا در استان و کاهش بیماران بدحال و مرگ و میر ناشی از این بیماری در استان، اتخاذ شود.

همتی یادآور شد: مهم‌ترین اصل در پیشگیری از این بیماری، همچنان رعایت اصول بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی و استفاده از ماسک در همه فعالیت ها است و با رعایت این نکات می‌توانیم سلامت خود و دیگران را حفظ کنیم.

درمان مراکز درمانی معاون وزیر بهداشت هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر