کد خبر: 929980 A

استاندار البرز:

استاندار البرز با اشاره به تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان برای تکمیل منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال از سوی دولت به بنیاد مستضعفان، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور متعهد شد که ظرف هفته آینده ۵۰ درصد از هزار میلیارد تومان اعتبار قطعه ۲ آزادراه تهران- شمال را به پیمانکار پرداخت کند.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی روز دوشنبه در بازدید از پروژه منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال با بیان اینکه‌امروز میزبان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر راه و شهرسازی و شریک متعهد این پروژه، رئیس بنیاد مستضعفان کشور بودیم، افزود: همت والایی در دولت برای تسریع در بهره‌برداری از این پروژه وجود دارد.

وی ادامه داد: برای تکمیل قطعه اول آزادراه تهران - شمال زمان زیادی صرف شد، ولی در نیمه دوم سال ۹۸ شاهد بهره برداری آن با حضور رئیس جمهور محترم بودیم.

شهبازی با عنوان اینکه تکمیل قطعه اول حدود ۲ ساعت از زمان سفر به شمال کاسته شد، افزود: قطعه دوم نیز به طول ۲۲ کیلومتر است که ۱۶ کیلومتر آن تونل و باقی پل است که می‌تواند یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری کشور باشد.

استاندار البرز با بیان اینکه در این مسیر تونلی به طول ۶.۵ کیلومتر بعنوان طولانی‌ترین تونل کشور وجود دارد، گفت: بیش از ۶۰ درصد کار این تونل تمام شده است.

وی افزود: تمام تلاش دولت و بنیاد مستضعفان این است که این پروژه تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده تکمیل شود.

استاندار البرز عنوان کرد: اعتباری که برای این پروژه پیش بینی شده، ۳ هزار میلیارد تومان است که تاکنون حدود هزار میلیارد تومان هزینه شده و ۲ هزار میلیارد تومان باقی مانده است.

وی گفت: دولت متعهد شد که هزار میلیارد تومان از اعتبار مورد نیاز را تامین کند و هزار میلیارد تومان نیز از سوی بنیاد مستضعفان کشور تخصیص داده می شود.

شهبازی افزود: رییس محترم سازمان برنامه و بودجه کشور متعهد شد که ظرف هفته آینده ۵۰ درصد از هزار میلیارد تومان را به پیمانکار پرداخت کند.

استاندار البرز آزاد راه تهران - شمال رییس برنامه و بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر