کد خبر: 929970 A

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد:

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: یکی از اصلی ترین دلایل افزایش تعداد مبتلایان در استان حضور مردم بدون رعایت اصول فاصله‌گذاری و شرکت در مراسمات شادی و عزاداری است، به طوری که در یکی از شهرستاهای کوچک استان، ۲۲ نفر به دنبال شرکت در مراسم تشییع و خاکسپاری گرفتار این ویروس خطرناک شده اند.

به گزارش ایلنا، پرویز یزدان‌پناه با بیان اینکه در حال حاضر، ۳ بیمار در بخش‌های آی. سی. یو بیمارستان معین کرونا بستری هستند، اظهار داشت: تعداد کل مبتلایان تشخیص داده شده استان از دو هفته قبل تاکنون در حال افزایش است و تعداد بهبود یافتگان کامل از بیماری کرونا ۸۱۱ مورد بوده است.

وی افزود: امروز نیز جواب ۲۳۶ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که تعداد موارد مثبت مانند روزهای گذشته روندی صعودی قابل توجهی را نشان می‌دهد. بیشترین موارد نمونه‌های مثبت روز یکشنبه یکم تیرماه از شهرستان‌های چرام و گچساران گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به روند صعودی بیماری کرونا و وضعیت قرمز در شهرستان چرام، شهرستان‌های بویراحمد و گچساران نیز در وضعیت هشدار هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه به نظر می رسد یکی از اصلی ترین دلایل افزایش تعداد مبتلایان در استان در چند هفته اخیر، حضور گسترده مردم بدون رعایت اصول فاصله گذاری هوشمند و همچنین عدم استفاده از وسایل حفاظت فردی به خصوص ماسک، در مراسمات شادی و عزاداری است، به طوری که شواهد اولیه حاکی از آن است که در یکی از شهرستاهای کوچک استان، ۲۲ نفر به دنبال شرکت در مراسم تشییع و خاکسپاری گرفتار این ویروس خطرناک شده اند.

دبیر ستاد استانی کرونا تاکید کرد: توصیه اصلی ما به مردم‌، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری هوشمند، رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عدم شرکت در تجمعات، عدم خروج از خانه به جز در موارد ضروری، شستن مکرر دست ها، عدم خرید از فروشگاه ها و مراکزی است که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند.

وی بیان کرد: امیدواریم که مردم استان ضمن عمل به توصیه های بهداشتی از مسافرت به استان های مجاور که در وضعیت قرمز یا هشدار قرار دارند، خودداری و از پذیرش مهمان از سایر نقاط کشور اجتناب کنند و سلامت خود و مردم را به خطر نیندازند.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی درمان شادی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر