کد خبر: 929867 A

کارشناس هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت جوی و آب و هوایی کشور طی روزهای آینده را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی گفت: طی ۲۴ ساعت آینده در ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، شمال استان زنجان، ارتفاعات البرز مرکزی، مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار باران و گاهی و رعد و برق وزش باد رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده برای بخش‌هایی از استان تهران، البرز، قم، مرکزی جنوب سمنان، شمال و شرق اصفهان، یزد، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، گلستان، جنوب و شرق کرمان، بوشهر و خوزستان در برخی از ساعات وزش باد شدید پیش بینی می شود.

 این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: فردا در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد اتفاق می‌افتد.

رفیعی گفت: از اواخر وقت امروز تا پایان هفته برای شمال سیستان و بلوچستان و به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز دریای خزر مواج است، اضافه کرد: بخش‌های شرقی و مرکزی خلیج فارس طی ۲ روز آینده و در ساعت‌های بعد از ظهر مواج و طوفانی خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه تا روز پنجشبه در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی پایدار داریم، عنوان کرد: جمعه در سواحل دریای خزر بارش پراکنده رخ می‌دهد.

رفیعی ضمن اشاره به اینکه آسمان تهران امروز صاف و کمی ابری است و گاهی وزش باد در آن اتفاق می‌کند، گفت: حداکثر دمای تهران امروز ۳۳ و فردا به ۳۵ درجه خواهد رسید و حداقل دما فردا صبح ۲۲ درجه سانتیگراد است.

استان کشور بارش باران سازمان هواشناسی وزش باد هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر