کد خبر: 929829 A

عضو شورای شهر بندرعباس:

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: در حال حاضر پنج بیمارستان در حال احداث داریم که به نظر می‌رسد در کنار آن نیازمند تأسیس دبیرستان و هنرستان بهیاری در استان هرمزگان هستیم تا بخشی از مشکلات پیش روی بهداشت و درمان استان حل شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، اسماعیل بواشه در نطق پیش از دستور خود در صدوهشتادویکمین جلسه علنی شورای شهر بندرعباس،اظهار کرد: آگهی استخدام‌هایی در دانشگاه علوم پزشکی در رابطه با بحث بهیار و پرستار منتشر شده که در دو تاریخ بهمن ماه ۹۸ و جدیداً در اواخر خردادماه اعلام شده که تعدادی از پرستاران و بهیاران را استخدام کنند؛ نیاز است تعداد کادر درمان استان بیشتر شود که امیدواریم در دستورکار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کمبود کادر درمان استان در مواجهه با کرونا احساس می‌شود، افزود: در جریان هستیم ۲۵۰ نفر از کادر درمان به کرونا مبتلا شده‌اند؛ از طرف دیگر خستگی کادر درمان نیز باعث شده نیاز مبرمی به جذب نیرو در دانشگاه علوم پزشکی استان به‌وجود آید.

بواشه ادامه داد: در حال حاضر پنج بیمارستان در حال احداث داریم که به نظر می‌رسد در کنار آن نیازمند تأسیس دبیرستان و هنرستان بهیاری در استان هرمزگان هستیم تا بخشی از این مشکلات پیش روی بهداشت و درمان استان حل شود.

عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: با اضافه شدن بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی شمال بلوار امام حسین، بیمارستان ۲۶۴ تخت خوابی نفت ستاره خلیج فارس و بیمارستان ۱۳۱ تخت خوابی شریعتی که در همین ماه اخیر افتتاح می‌شود و بیمارستان جنرال بندرعباس و بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی میناب که عملیات اجرایی آن به‌زودی آغاز می‌شود، حدود یک هزار و ۳۰۶ تخت به تخت‌های بیمارستانی استان اضافه خواهد شد به گونه‌ای که به ازای هر هزار نفر یک تخت اضافه می‌شود.

بواشه با بیان اینکه وضعیت خدمات درمان استان هرمزگان خوب نیست خاطرنشان کرد: افزایش تخت‌ها مستلزم افزایش جذب نیروی درمان در استان است. اکنون باید نیروی درمان از استان‌های همجوار جذب شوند که این باعث بروز برخی مشکلات است مثلاً بعد از سه الی چهار سال به دلایلی تقاضای انتقالی می‌دهند که این موضوع باعث کمبود مجدد می‌شود.

وی بیان کرد: ما با مشکل بیکاری در استان مواجه بوده و جوانان شهر بیکار هستند ولی این درحالی است که برای تامین نیروی بهیار باید از شهرهای اطراف استان نیرو جذب کنیم.

بهداشت و درمان بیمارستان شورای شهر مدرسه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر