کد خبر: 929762 A

معاون دادگستری کل استان تشریح کرد:

با ورود دستگاه قضایی کرمان، از ازدواج دختر ۱۲ ساله با فردی که علاقه ای به وی نداشت، جلوگیری شد.

به گزارش ایلنا، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: با ورود این معاونت و دستور مستقیم رئیس دادگاه عمومی فهرج موضوع اختلاف خانوادگی ناشی از مداخلات غیرمعقول و غیرقانونی بستگان دختر 12ساله برای ازدواج با فردی که علاقه ای به وی ندارد، در دستور کار فوری دادگاه عمومی فهرج قرار گرفت.

سید مهدی قویدل افزود: با احضار طرفین و صدور دستورات قضایی لازم برای مداخله فوری مشاوران و مددکاران معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و اداره بهزیستی راهکارهای لازم برای حل موضوع و جلوگیری از تنش های بعدی و ورود آسیب به این خانواده اتخاذ شد.

وی با اشاره به طرح شایعات بی اساس درباره ازدواج اجباری دختر 12ساله کرمانی خاطرنشان کرد: بر اساس سنت های خانوادگی، برخی اختلافات و مداخلات نا به جایی برای ازدواج این دختر انجام شده بود که با پیگیری قضایی این موضوع رفع شده است.

قویدل ضمن تشکر از هوشیاری و دقت کاربران فضای مجازی از رسانه های استان به ویژه کاربران شبکه های مجازی خواست با رعایت اخلاق و انصاف، ضمن اطلاع رسانی موارد صحیح و قانونی، از دامن زدن به شایعات بی اساس و خدشه وارد کردن به امنیت روانی جامعه خودداری کنند.

ازدواج بهزیستی دستگاه قضایی معاون دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر