کد خبر: 929747 A

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: شهروندان با رعایت نکات ایمنی از بروز آتش سوزی در علفزارها پیشگیری کنند.

به گزارش ایلنا، محمد یساولی با بیان اینکه تعداد آتش سوزی ها به ویژه در علفزارها، زمین های بایر و فضای سبز بر اثر گرم شدن هوا افزایش یافته است، اظهار داشت: فقط در خردادماه امسال؛ تعداد هزار و 82مورد حریق علفزار به سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج اعلام شد که با تلاش شبانه روزی آتش نشانان کرج در قالب 2هزار و 990 نفر در زمان 979 ساعت اقدام به اطفاء و مهار آتش سوزی ها علفزار کردند.

این مسئول با اشاره به این که این حجم از مهار حریق علفزارها در مدت سال های گذشته بی سابقه بوده است، اذعان کرد: این نوع از عملیات ها در کنار استهلاک شدید خودروهای اطفاء حریق، تجهیزات و ادوات آتش نشانی موجب خستگی شدید آتش نشان ها با توجه به طولانی بودن زمان عملیات ها می شود.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی و محیط زیست برای همه ماست و باید در حفاظت از آن به ویژه در مقابل آتش‌سوزی مراقبت کنیم، گفت: اگر افراد می‌خواهند جایی برای گردش و تفریح بروند و آتش روشن کنند، حتما" از فضاهایی که در پارک‌ها تعبیه شده است، استفاده کنند‌ و یا در زمین خاکی و دور از علف‌ها و درختچه‌ها آتش روشن کنند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج یادآور شد: پس از اتمام کار خود با آتش، حتماً آن را با آب خاموش کنند و سپس خاک را زیر و رو کرده و مطمئن شوند که آتش زیر آن نیز خاموش شده است؛ همچنین مراقب آتش‌بازی بچه‌ها نیز باشند.

یساولی ادامه داد: به هیچ وجه بطری‌های شیشه‌ای را در طبیعت نباید رها کرد، این بطری‌ها در گرمای شدید با متمرکز کردن نور خورشید در یک نقطه می‌تواند موجب آتش‌سوزی شود. 

شهرداری کرج آتش نشانی شهرداری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر