کد خبر: 929732 A

نماینده ولی فقیه در البرز:

امام‌ جمعه کرج در دیدار با دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز، گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز از الزامات اساسی تحقق جهش تولید است.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله حسینی همدانی در دیدار با یاسر نژاد فلاح دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز البرز، پس از دریافت گزارش اقدامات انجام‌شده در استان برای مقابله با قاچاق کالا و ارز، بیان داشت: اقتصاد مقاومتی، رونق و جهش تولید بدون جلوگیری از قاچاق کالا و ارز بی‌معناست و محقق نمی‌شود لذا قاچاق کالا و ارز مهم‌ترین ضربه را به اقتصاد کشور می‌زند و دشمن نیز با سرمایه‌گذاری روی آن درصدد افزایش آن است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه یک بال جهش تولید مبارزه با قاچاق کالاست، عنوان کرد: اگر مبارزه با قاچاق کالا و ارز به‌خوبی صورت گیرد و عرضه محصولات قاچاق کاهش پیدا کند ما با افزایش تقاضا برای کالا مواجه خواهیم شد که این سبب جهش تولید کالای داخلی برای رفع نیاز کشور خواهد شد.

امام‌جمعه کرج با اشاره به ظرفیت‌های استان چون منطقه ویژه اقتصادی پیام و شاهراه مواصلاتی ۱۳ استان، اظهار داشت: این ظرفیت‌ها زمینه قاچاق کالا را به‌شدت فراهم می‌کند که لازم است با همکاری دستگاه‌های نظامی و امنیتی با اهتمام جدی و صلابت قوی با آن مقابله و مبارزه کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه هرگونه توزیع کالا خارج از شبکه قاچاق است، افزود: یکی از موارد توزیع کالای قاچاق به‌ویژه در عرصه پوشاک و لباس دست‌فروشان خیابانی هستند که خوب است شهرداری‌ها مناطق مناسبی را با اجاره‌بهای کم در اختیار این فروشندگان قرار دهند تا ضمن حفظ ظاهر شهر بستری برای نظارت بر کالاهایی که به فروش می‌رسد فراهم شود.

وی در پایان با تأکید بر اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از آثار و برکات فراوانی برخوردار است، خاطرنشان ساخت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز باعث افزایش اعتماد مردم می‌شود.

 

آیت الله حسینی همدانی دبیر کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر