کد خبر: 929690 A

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز:

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز در ارتباط با ابتلای کودکان کار و بانوان به مواد مخدر، گفت: عمده ابتلای بانوان و کودکان کار در استان البرز به مواد مخدر مربوط به اتباع بیگانه است که با آن ها نیز برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ علی عسگری در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه در استان البرز همکاری خوبی بین شورای هماهنگی با مواد مخدر، پلیس و سازمان‌های مردم نهاد وجود دارد، اظهار داشت: این همکاری‌ها سبب شده است که فعالیت‌های خوبی در راستای مقابله و مبارزه با مواد مخدر در استان انجام شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر ابتلای کودکان کار و بانوان به مواد مخدر، افزود: میزان ابتلا بانوان و کودکان کار در استان البرز به مواد مخدر بسیار پایین بوده و عمده مواردی که مشاهده می‌شود اتباع بیگانه هستند که با آن ها نیز برخورد می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز استان البرز با اشاره به اینکه برخی از مراکز ترک اعتیاد به دلیل کیفیت نامناسب در استان البرز تعطیل شده است، بیان کرد: اکنون از بین  بیش از 90 مرکز فعال ترک اعتیاد، تعداد اندکی از این مراکز به بانوان اختصاص داده شده که این بیانگر عدم فراوانی اعتیاد در زنان است.

وی در ارتباط به سوال دیگر ایلنا که در مورد نتایج عدم بازداشت معتادان در ایام کرونا و مرخصی مجرمان و عواقب آزادی آنها و افزایش جرم در سطح شهر اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا و برای کاهش شیوع تا اطلاع ثانوی مجازات حبس معتادان تعلیق شده است که بعد از این شرایط مجدد اعمال می شود.

سرهنگ عسگری ادامه داد: در مورد مرخصی زندانیان با توجه به قانونی بودن این حق برای محکومین، زمانی برای مرخصی در نظر گرفته می شود.

سرهنگ عسگری در خصوص فعالیت‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر در سال‌جاری، تصریح کرد: بالغ بر 5 تن و 444کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان البرز کشف و ضبط شده که حدودا 2 تن در حوزه استان البرز و مابقی در عملیات مشترک با استان‌های همجوار صورت گرفته است.

وی عنوان کرد:  از این میزان بالغ بر 520 کیلوگرم هروئین، 2تن و 500 گرم تریاک، 440 کیلوگرم حشیش، 16 کیلو شیشه و سایر مواد مخدر بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز استان البرز در  مورد دستگیری عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر در 3 ماهه سال‌جاری خاطر نشان کرد:  بالغ بر 134 نفر قاچاقچی، 11نفر حمل کننده ، 700 نفر توزیع کننده و 650 نفر افرادی که حامل و کار نگهداری مواد مخدر را داشتند دستگیر و به مراجعه قضایی معرفی شدند.

سرهنگ عسگری با اشاره جمع آوری معتادین متجاهر از سطح معابر عمومی و خیابان‌ها،گفت: در 3 ماهه ابتدایی سال 80 خودرو قاچاقچی توقیف و 10 باند منطقه‌ای در سطح استان متلاشی شد.

وی با بیان اینکه مقابله با اعتیاد و فروشندگان و قاچاقچیان مواد مخدر با جدیت در استان البزر ادامه دارد، بیان کرد: فعالیت‌های پلیس در اقدامات مقابله‌ای 50 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

اعتیاد به مواد مخدر رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر