کد خبر: 929575 A

استاندار بوشهر:

استاندار بوشهر با اعلام آمار مبتلایان به کرونا و نگرانی از افزایش شمار مبتلایان، دستور داد سواحل استان برای ۱۰ روز بسته شوند و به‌ شدت با واحد‌های صنفی متخلف برخورد شود.

به‌گزارش ایلنا، عبدالکریم گراوند در نشست اعضای ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان بوشهر گفت: تا ۱۷ خرداد وضعیت کرونا در استان دارای ایستایی نسبی و همراه با شیب میانه بود، اما پس از آن به‌صورت میانگین روزانه ۳۰۰ نفر مبتلای مثبت گزارش می‌شد و هم‌چنان آمار بالا و هشدارآمیز است.

گراوند در ادامه آمار داد که تا دیروز ۴ هزار و ۴۲۲ نفر در استان بوشهر به کرونا مبتلا شده‌اند.

این برای اولین بار پس از ده روز است که آمار رسمی و دقیق کرونا در استان بوشهر اعلام می‌شود؛ گفته شده ستاد ملی کرونا از ۲۲ خرداد استان‌ها را از اعلام آمار استانی منع و خود آمار کلی و کشوری را اعلام می‌کند.

استاندار بوشهر گفت : هم‌اکنون ۸۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این آمار ۱۸ بیمار بدحال در ICU بستری هستند و افزایش آمار مبتلایان به کرونا را نگران‌کننده دانست.

گراوند با اشاره به شلوغی بالا و رعایت نکردن فاصله‌گذاری در ساحل‌ها دستور داد تا شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با همکاری نیروی انتظامی برای ۱۰ روز سواحل و پارک‌ها و رستوران‌های ساحلی به‌ همراه واحد‌های عرضه قلیان بسته شوند.

وی گفت: البته عرضه قلیان آزاد نشده بود، اما دیده شده که برخی از این مراکز بدون مجوز آغاز به‌ کار کرده‌اند. سالن‌ها و تالار‌های پذیرایی نیز تا دو هفته دیگر هم‌چنان بسته خواهند بود تا تجمعی شکل نگیرد.

وی به سازمان صنعت، معدن و تجارت دستور داد تا با همکاری تعزیرات با واحد‌های صنفی متخلف به‌ویژه نانوایی‌ها و فروشگاه‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند بدون هیچ چشم‌پوشی برخورد جدی و شدید شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اختیار پیشنهادی که به استان‌ها داده شده در این نشست تصویب کرد که بسته شدن بازار‌ها و پاساژ‌های سرپوشیده، کاهش شمار کارمندان اداره‌های استان و ایجاد محدودیت‌ها در چهار شهرستان بوشهر، دشتستان، گناوه و کنگان به ستاد ملی کرونا پیشنهاد شود.

رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا از نیرو‌های نظامی و انتظامی استان خواست تا مکان‌هایی را برای نقاهتگاه و قرنطینه در استان آماده کنند.

گراوند از بانک‌ها هم خواست تا به مشتریانی که ماسک نمی‌زنند خدمات ندهند و پرداخت حضوری اقساط در بانک‌ها نیز ممنوع شود.

وی با سپاسگزاری از شهروندانی که بهداشت فردی و جمعی را رعایت می‌کنند، از دیگر شهروندان نیز خواست تا مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهند؛ او هم‌چنین خواست تا مراسم عزا با بیش از ۱۰ نفر برگزار نشود.

استاندار بوشهر هم‌چنین از مدیران دستگاه‌ها خواست تا زمان اعلام نتیجه آزمایش کارمندان مشکوک به کرونا، از حضور آنان سر کار جلوگیری کنند.

گراوند از آموزش‌وپرورش استان برای برگزاری آزمون‌ها، خواست که دیگر آزمون‌ها نیز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شوند.

به‌ گفته استاندار بوشهر تاکنون ۴۷۸ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای واحد‌های آسیب‌دیده از کرونا اختصاص داده شده که در حال پرداخت است.

استان بوشهر تعزیرات سازمان صنعت معدن و تجارت ماسک نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر