کد خبر: 929550 A

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: در سال رونق تولید، ۲۶ واحد تولیدی در آذربایجان غربی مورد حمایت قضایی قرار گرفته و از بیکاری بیش از ۲۶۰۰ نفر جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش ایلنا، علی اکبر گروسی در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه، افزود: اگر این حمایت قضایی و اجرایی از واحدهای تولیدی استان در سال گذشته صورت نمی‌گرفت احتمالا بسیاری از واحدهای تولیدی استان با مشکل مواجه شده و بیش از ۲۶۰۰ کارگر تعدیل و اخراج می شدند.

گروسی افزود: رئیس قوه قضائیه در ابتدای سال سه محور مهم دستگاه قضایی را که عبارتند از تکریم مراجعین، مبارزه با فساد و حمایت از تولید ملی را تبیین کردند.که هر سه محور در استان به صورت کامل اجرا می شود.

وی در زمینه حمایت از تولید داخلی با اشاره به برگزاری ۱۷ جلسه با سرمایه گزاران استان افزود: ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان در سال ۹۸ با برگزاری این‌جلسات با سرمایه گزاران وحضور کارشناسان و مشکلات ۳۱ واحد تولیدی در این ستاد مطرح شد که ۲۶ مورد رسیدگی و شروع به کار شد  و در این خصوص از بیکار شدن بیش از  ۲۶۰۰ کارگر جلو گیری به عمل آمد.

گروسی در مورد حفظ کرامت مردم گفت: تکریم مراجعین یک معنای وسیع است و علاوه بر خوشرویی با مراجعین، رسیدگی با سرعت و دقت به پرونده ها، اجرای قاطعانه آراء، کاهش موجودی محاکم و توسعه امکانات اداری و جذب نیروی اداری و قضایی و مبارزه با کارچاق کن ها و شهود کاذب و غیره را شامل می شود.

وی مبارزه با فساد را دغدغه همه مسئولین دانست و گفت: مبارزه با فساد در همه ابعاد مختلف آن یکی از اولویتهای مهم دستگاه قضایی بوده و هست و ما در استان تمام تلاش خود را به این امر اختصاص خواهیم داد چرا که فساد اقتصادی مانع بزرگی در راه نیل به هدف جهش تولید است.  

 رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی به موسسات مالی و بانک‌ها تاکید کرد که به هیچ وجه در فکر تعطیلی واحدهای تولیدی و فروش وثیقه ها و واگذاری واحدهای تولیدی استان نباشند چرا که این واحدها در زیر چتر حمایتی قوه قضائیه هستند، موسسات مالی و بانک‌ها موظف هستند مطالبات خود را از درآمد این واحدهای تولیدی وصول کنند.

گروسی ادامه داد: در سال ۹۸ دستگاه قضایی استان برای تحقق شعار سال که رونق تولید بود بالاترین تلاش را برای سرپا نگهداشتن واحدهای تولیدی که در آستانه توقف تولید بودند انجام داده است و در پی جلسات و سرکشی ها و ارائه راهکارهایی مشکلات آنها را پیگیری و مانع از توقف تولید آنها شده است.

وی با بیان اینکه  در سال 99 نیز که سال جهش تولید نام‌گرفته است دادگستری استان برای رسیدن به هدف شعار سال  به شدت دنبال رفع موانع تولید و حمایت از تولید کنندگان خلاق و داخلی برای رفع وابستگی ها و مبارزه با گرانی است.

در ادامه گروسی به اقدامات انجام شده دستگاه قضایی استان در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: در شورای حفاظت از اراضی ملی استان ۸۴۰ هکتار از اراضی ملی از دست سودجویان خارج شده است در مورد تغییر کاربری اراضی ۱۱۰۸ فقره پرونده تشکیل که ۲۶ فقره منتهی به صدور حکم شده‌اند همچنین ۱۴۵۳ فقره پرونده دیگر نیز در حال اجرا هستند ارزش ریالی اراضی ملی باز پس گرفته شده بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰  میلیارد ریال است.

 

آذربایجان غربی بیکاری حبس قوه قضاییه دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر