کد خبر: 929491 A

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان از تقویت سامانه های هوشمند در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، یوسف عابدینی گفت: سال گذشته در حوزه فناوری های نوین و استفاده از ابزار‌های الکترونیکی وسامانه های هوشمندحمل ونقل گام های بسیار خوبی برداشته شد تا با تجهیز راهها و محور های شریانی به سامانه‌های هوشمندعلاوه بر کنترل جاده ها، بتوانیم خدمات شایسته و متناسبی به رانندگان و کاربران جاده ای ارائه دهیم.

وی ابراز کرد: اقدامات صورت گرفته موجب شد تا با گسترش نظارت ها از تخلفات و قانون گریزی های احتمالی مثل اضافه بار تا حد زیادی جلوگیری به عمل آید و با پیشگیری‌های انجام شده برای  رفع به موقع نقایص جاده ای و پوشش نقاط ضعف، اقدامات مناسبی صورت پذیرد.

عابدینی تصریح کرد: از جمله اقدامات صورت گرفته در سال 98 می توان به نصب،راه اندازی و فعال سازی 159 دستگاه ردیاب خودرویی (GPS) بر روی ماشین آلات سبک و سنگین راهداری ، نصب 20 سامانه جدیدوفعال سازی وراه اندازی 39سامانه ثبت تخلفات و کنترل سرعت که بیش از 2سال غیرفعال بوده اند و همچنین نصب تعداد 7 دوربین نظارت تصویری و اضافه شدن یک سامانه توزین در حال حرکت اشاره کرد که با راه اندازی این سامانه های هوشمند در محور های مواصلاتی استان بخش قابل توجهی از نیاز های جاده ای مرتفع شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان با تشریح مهمترین اقدامات پیش بینی شده برای سال جاری، تاکید کرد:  از ابتدای سال 1399 تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا با تقویت شبکه راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به فعال سازی 40سامانه از مابقی سامانه های نصب شده سنوات گذشته و همچنین نصب 15 سامانه جدید باهماهنگی پلیس راه در محور های مواصلاتی استان اقدام نماییم وتعداد 6 سامانه جدید دوربین نظارت تصویری نیز تا پایان سال نصب و فعال سازی می شود.

وی اضافه کرد: جهت تقویت سامانه های تردد شمار قصد داریم تا پایان سال 10 سامانه جدید نیز در این حوزه نصب کنیم.

یوسف عابدینی ضمن اشاره به اهمیت دستگاه های ردیاب خودرویی (GPS) بیان کرد: یکی از برنامه های ما این است در سال جاری 63 دستگاه جدید رد یاب خودرویی بر روی ماشن آلات سبک و سنگین راهداری نصب و مورد بهره برداری قرار گیرد.

پلیس راه دوربین راهداری و حمل و نقل جاده قانون هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر