کد خبر: 929399 A

مدیرکل حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین مطرح کرد:

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین گفت: اصلی‌ترین مشکل سرمایه گذاری در استان قزوین انباشت پرونده های ناشی از عدم صلاحیت‌ سرمایه‌گذاران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مرتضی علیخانی در نشست بررسی وضعیت سرمایه گذاران متقاضی در بخش های مختلف اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی سرمایه‌گذاری در استان قزوین انباشت پرونده‌هایی است که سال ها به علت نبود صلاحیت‌ سرمایه‌گذاران راکد مانده و توسعه استان را به عقب انداخته است.

 مدیرکل حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری تاکید کرد: تعیین تکلیف پرونده‌های سرمایه‌گذاری یک موضوع همه جانبه است که با همکاری دستگاه‌های اجرایی اتفاق می‌افتد و مدیران حوزه اقتصادی باید قبل از هرگونه اقدام شرایط تحقق طرح‌های سرمایه‌گذاری را بررسی کنند.

علیخانی خاطرنشان کرد: توسعه بر مبنای سازگاری با کم آبی، توجه به مسائل زیست محیطی و حرکت به سمت صنایع دانش بنیان از مهم‌ترین موضوعاتی است که در پرونده‌های سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار دارد.

در این نشست پرونده ۹ سرمایه‌گذار جدید در خصوص مسائل رفاهی، صنعت و خدمات در دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری بررسی شد.

در میان این پرونده‌ها ۲ مورد بررسی صلاحیت سرمایه‌گذار در خصوص احداث مجتمع‌های خدمات رفاهی در آزادراه قزوین -زنجان به صورت ویژه مورد بررسی کارشناسان قرار گرفت.

مرتضی علیخانی در پایان افزود: سرمایه‌گذاری برای احداث شرکت کشت و صنعت یاس، راه‌اندازی کارگاه پوست کنی حبوبات کوهین، تولید روغن موتور، اماکن ورزشی در نجف آباد و تاسیسات گاز مایع از دیگر پرونده‌هایی است بررسی شدند.

 

استان قزوین سرمایه گذاران سرمایه گذاری صنعت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر