کد خبر: 929356 A

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین از کشف و معدوم سازی یکهزار و ۹۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز و مرغ تاریخ مصرف گذشته در قزوین از سوی کارشناسان دامپزشکی خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی جلوخانی با اعلام این خبر گفت: کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در بازرسی از یک واحد عرضه فرآورده های خام دامی ۳۵۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیر قابل مصرف را کشف و معدوم کردند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین افزود: حمل و نقل فرآورده های خام دامی باید توسط خودروهای سردخانه دار انجام شود که در همین راستا یک دستگاه خودرو فاقد سردخانه حامل ۵۸ کیلوگرم گوشت بوقلمون توسط بازرسان دامپزشکی توقیف و از محموله مورد نظر نمونه برداری شد تا پس از مشخص شدن نتایج آزمایش های مربوطه در خصوص محموله یاد شده تصمیم گیری به عمل آید.

جلوخانی از کشف یک هزار و ۵۱۳ کیلوگرم مرغ منجمد تاریخ گذشته در یکی از واحدهای بسته بندی فرآورده های خام دامی خبر داد که پس از انجام آزمایش های مربوطه این محموله غیر قابل مصرف تشخیص داده و از چرخه مصرف حذف شد.

وی در پایان به عموم مردم توصیه کرد:هنگام خرید فرآورده‌های خام دامی(گوشت قرمز و سفید و تخم مرغ و...) پس از دقت نظر به شرایط ارگانولپتیکی (ظاهری) به تاریخ تولید و انقضای محصول دقت کرده و پس از اطمینان از شرایط مناسب نگهداری فرآورده‌ها خرید خود را انجام دهند.

سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت گزارش های مردمی مرتبط با تخلفات دامپزشکی است.

 

حمل و نقل خودرو گوشت گوشت قرمز دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر