کد خبر: 929281 A

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان عنوان کرد ؛

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: در سال گذشته برای حفاظت از اراضی ملی از مساحتی بالغ بر 3050 هکتار به ارزش بیش از 6 هزار میلیارد ریال رفع تصرف شده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، علی صالحی در آخرین نشست خبری خود به ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله دستگاه قضایی در استان هرمزگان پرداخت.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در کنفرانس خبری با خبرنگاران،اظهار کرد: شهید بهشتی معمار دستگاه قضایی بود و گرامیداشت هفته قوه قضائیه در تأسی از آن شهید بزرگوار با تلاش در راستای تحقق عدالت در جامعه میسر خواهد بود.

وی یادآور شد: در طول یک سال اخیر بالغ بر 30 هزار و 600 پرونده معادل 52 درصد از میانگین مانده استان را کاهش داده‌ایم که در کشور یک رکورد تاریخی است.

17 پرونده مهم طوایف بزرگ صلح و سازش شده است

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بیان کرد: تعداد کل پرونده‌های صلح و سازش شده 15 هزار و 619 فقره بوده است و 17 پرونده مهم صلح و سازش شده که منتهی به صلح و سازش میان طوایف بزرگی در جاسک، میناب و بشاگرد شده است.

صالحی افزود: 252 مورد بازرسی از واحدهای قضایی در سطح استان هرمزگان صورت گرفته است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین یادآور شد: ایجاد شعبه ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سراسر استان از دیگر اقدامات یک ساله اخیر بوده است.

صالحی تصریح کرد: در بخش حقوق عامه 337 مکاتبه با دستگاه‌های مختلف داشتیم که پیگیری برخورد با صید ترال و توقیف چندین مورد از شناورها، بازدید محسوس از واحدهای تولیدی و بهداشتی، نظارت بر بازار، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، برخورد با چاه‌های غیرمجاز، پیگیری جهت رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای، برقراری دوربین‌های نظارتی و 105 مورد بازرسی از حقوق شهروندی از جمله آنها بوده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در مورد تأثیر شیوع کرونا بر دستگاه قضایی استان اظهار کرد: هیچ تأثیری بر روی روند بررسی پرونده‌ها نداشته است و در برخی موارد نیز از طرفین پرونده‌ها خواستیم که لایحه‌های خود را از طریق دفاتر پیشخوان ارسال کنند. و علاوه بر این دادرسی الکترونیک را نیز توسعه داده‌ایم که در این راستا ورودی‌های دادگاه‌ها و مراکز قضایی را نیز کنترل می‌کنیم و خوشبختانه در این حوزه هیچ مشکلی نداشته‌ایم و خللی در رسیدگی‌ها نیز ایجاد نشده است.

الکترونیک دستگاه قضایی رئیس کل دادگستری استان دادگستری هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر