کد خبر: 929184 A

مدیرکل ثبت اسناد فارس خبر داد:

مدیرکل ثبت اسناد استان فارس با اشاره به صدور ۳۸ هزار و ۱۵۵ سند مالکیت کاداستر از ابتدای امسال تاکنون عنوان کرد: در همین مدت شاهد رسیدگی و پاسخگویی به ۲۸ هزار و ۶۷۴ استعلام واصله و وصول بیش از ۲۳ هزار خلاصه معامله از دفاتر اسناد رسمی بوده ایم.

به گزارش ایلنا، سیدمهدی هاشمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به عنوان متولیان صدور اسناد مالکیت؛ مهمترین اولویت خود را حفظ حقوق مالکین و تسریع در این پروسه تعیین کرده است؛ عنوان کرد:  با هدف تثبیت مالکیت قانونی اشخاص بر املاک و اراضی اجرای فرایندهای خدمات رسانی مطابق با استانداردهای موجود را در دستور کار داریم.

وی افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده در راستای تسهیل و تسریع در فرایند صدور اسناد مالکیت دفترچه‌ای به کاداستری در سال ۹۹،  فرآیند برون سپاری تعویض اسناد با همراهی دفاتر اسناد رسمی و دفاتر پستی گامی ارزشمند برای سرعت بخشیدن به این فرآیند و حرکت در مسیر خدمات رسانی بهینه به متقاضیان است.

به گفته هاشمی با توجه به صدور ۴۷ هزار سند مالکیت کاداستر در ادارات ثبت استان طی مدت مشابه سال گذشته، علی‌رغم شیوع ویروس کرونا و مراجعات حضوری کمتر افراد به سبب ملاحظات بهداشتی، آمار مطلوبی در صدور اسناد مالکیت کاداستری طی ۳ ماهه اول امسال شاهد بوده‎ایم.

وی  خاطرنشان کرد: فراهم کردن زیر ساخت‌های ارائه خدمات ثبتی الکترونیک به مراجعین از قبیل برون سپاری تهیه نقشه عرصه املاک و استعلامات الکترونیکی دفاتر اسناد رسمی از ادارات امور مالیاتی و شهرداری‌ها گام‌های ارزشمندی در سرعت بخشی به امور مراجعین بوده است.

کاهش 26 درصدی نزاع در سال 99

مدیرکل پزشکی قانونی فارس هم در ادامه این نشست با بیان اینکه استان فارس بیشترین پرونده تشکیل شده متوفیان بعد از تهران را دارد؛  عنوان کرد: در سال ۹۷ در زمینه معاینات بالینی 132 هزار پرونده تشکیل شده است که بخش معاینات بالینی خارج از آن پرونده‌ متوفیان به روز بررسی می‌شود.

علیرضا درودچی با اشاره به اینکه استان فارس میانگین کشوری برای پاسخ دهی در بخش متوفیان را دارد؛ خاطرنشان کرد: درحالی مدت زمان رسیدگی 2ماه و نیم است که در فارس از میانگین کشوری پایین‌تر و ۷۵ روز است.

 وی با اشاره به آمار بالای  جمعیت فارس گفت:5/7 درصد مراجعات کل کشور را پزشک قانونی فارس دارد که میانگین معادل سه استان می‌شود.

درودچی با بیان اینکه در رابطه با آمار نزاع در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ ؛3/6 درصد افزایش داشته‌ایم ؛ تصریح کرد:  همچنین امسال نیز  طی دو ماهه اول سال نسبت به دو ماه سال ۹۸ آمار آمار نزاع  ۲۶ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در بحث تصادفات با توجه به موضوع کرونا کاهش چشمگیری داشت و حوادث ترافیکی طی دو ماه امسال ۶۵ درصد کاهش داشته است و مجموعو متوفیان در حوادث بیرون شهری ۳۵ درصد و در حوادث درون شهری و برون شهری ۲۹ درصد کاهش داشته ایم.

 

استان فارس پزشک ویروس سیدمهدی هاشمی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر