کد خبر: 928962 A

صبح امروز انجام شد؛

صبح امروز - شنبه ۳۱خردادماه- تعدادی از اهالی روستای عباس آباد شهرستان نهاوند به دلیل نامناسب بودن شرایط معیشیتی خود مقابل استانداری همدان تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از تجمع‌کنندگان که نخواست نامش فاش شود، در این باره به ایلنا گفت:‌ما برای دادخواهی از مسئولان اینجا تجمع کرده‌ایم. همگی اهل روستای عباس‌آباد و کارگر و دامدار هستیم که  از شرایط مالی مناسبی برخوردار نیستیم.

او که دلیل اصلی تجمع را قطعی آب روستایشان می داند، اضافه کرد: در این روستا مراتعی داریم که از سال 75 سندشان به نام روستای عباس آباد به ثبت رسیده است. اهالی روستایی به اسم شیراوند که از شرایط مالی بهتری برخوردارند و دارای زمین های کشاورزی به وسعت یکهزارو 700 هکتار و 30 حلقه چاه هستند از اوایل سال جاری مراتع ما را مورد استفاده چرای دام‌های شان قرار داده اند و آب روستای ما را قطع می‌کنند.

به گفته این منبع آگاه با وجود حکمی  که از سوی دادستان شهرستان نهاوند صادر شده اهالی روستای شیراوند حق استفاده از این چراگاه را ندارند اما آنها به این حکم توجهی نکرده و به کار خود ادامه می دهند. متاسفانه به دلیل عدم چرا ی کافی گوسفندان‌مان تلف شده‌اند و امروز برای دادخواهی مقابل استانداری تجمع کرده‌ایم که عوامل حراست استانداری به ما می گویند اینجا تجمع نکنید و نمایندگانی را برای صحبت کردن با مسئولان در بین خودتان انتخاب کنید.

این در حالی است که این افراد مدعی‌اند ۴ ماه است در این خصوص با استانداری مکاتبه کرده‌اند اما تاکنون نتیجه‌ای نگرفته‌اند.

 

زمین کشاورزی آب دادستان روستا همدان کم آبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر