کد خبر: 928848 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مطرح کرد:

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: واحدهای صنعتی و شیمیایی قزوین که آب، خاک و هوا را آلوده کنند توسط محیط زیست استان ابتدا اخطار و در صورت عدم رعایت پلمب خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسن عباس‌نژاد اظهار کرد: هم اکنون شهرک‌های صنعتی و کارخانجات در حاشیه شهرهای استان تحت نظارت، رصد و پایش شبانه روزی کارشناسان محیط زیست قرار گرفته تا تخلفات زیست محیطی شناسایی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اضافه کرد: هرگونه کارخانه صنعتی و شیمیایی که به آلوده کردن آب، خاک و هوا منجر شود، ابتدا با اخطار مواجه شده و سپس با معرفی به دستگاه قضایی مدتی پلمب خواهد شد که در همین رابطه بیش از ۱۰ واحد صنعتی ماه گذشته به مراجع قضایی معرفی شدند.

عباس نژاد تاکید کرد: بر اساس تبصره یک ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده، واحدهای تولیدی آلاینده محیط زیست که استانداردها و ضوابط حفاظت از محیط زیست را رعایت نمی‌کنند، به تشخیص و اعلام سازمان حفاظت محیط زیست، مشمول پرداخت درصدیی از فروش خود به عنوان عوارض آلایندگی خواهند بود که این رقم بعضا بیشتر از سود واحد صنعتی است.

وی تصریح کرد:  تنها راه خروج از پرداخت عوارض آلایندگی دستیابی به استانداردهای زیست محیطی است که با ایجاد و راه اندازی سامانه‌های کنترل آلودگی، بهینه‌سازی سوخت مصرفی، راه اندازی تصفیه‌خانه یا استفاده از فیلترهای خروجی دودکش در کارخانه است.

این مسئول به خروج پساب صنعتی در برخی کارخانجات استان قزوین اشاره کرد و گفت: با صنایع و کارخانجاتی که پساب‌ها و فاضلاب‌های صنعتی خود را به صورت خام وارد چرخه محیط زیست می‌کنند به شدت برخورد خواهیم کرد.

استان قزوین دارای سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی است.

استان قزوین حفاظت محیط زیست خاک زیست محیطی محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر