کد خبر: 928832 A

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان :

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: امسال هیچ مشکل و کمبود اعتباری برای پرداخت مطالبات گندم کاران قزوینی بابت خرید تضمینی این محصول وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مجید اسماعیلی اظهار کرد: زمان معمول برای پرداخت مطالبات گندم کاران بابت خرید تضمینی محصول در سال جاری یک هفته تا ۱۰ روز است که البته ممکن است به دلیل محدودیت های مربوط به فرآیند اداری این میزان در برخی موارد کمی بیشتر باشد با این حال همه تمهیدات لازم اندیشده شده تا هزینه کشاورزان در کم ترین زمان ممکن پرداخت شده و تسویه شود.

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان ادامه داد: براساس اطلاعات دریافتی از استان های مختلف، بیش از ۸۰ درصد مطالبات گندم کاران کشور با وجود اینکه کار خرید تضمینی محصول به تازگی آغاز شده، پرداخت و تسویه شده است.

اسماعیلی با اشاره به آغاز به کار مراکز خرید تضمینی گندم در استان از هفته گذشته،گفت: تاکنون حدود ۲ هزار تن گندم به این مراکز تحویل داده شده است.

وی بیان کرد: محصول گندم برداشتی و تحویل شده به این مراکز فعلا مربوط به اراضی دیم بوئین زهرا و تاکستان بوده که کار برداشت آنها زودتر از مزارع آبی آغاز شده است.

این مسئول با اشاره به فعالیت گشت های نظارتی خرید تضمینی گندم در استان قزوین،افزود: این گشت ها فرایند خرید محصول را تسریع بخشیده و به شناسایی و برخورد با واسطه ها و دلالان گندم که فعالیت آنها به چرخه خرید تضمینی و عرضه و تقاضای این محصول استراتژیک کشاورزی آسیب می زند، می پردازند.

امسال تعهد خرید تضمینی گندم در استان قزوین ۲۲۰ هزار تن است.

پیش بینی می شود در سال جاری ۳۳۰ هزار تن گندم در استان قزوین تولید و برداشت شود.

 

استان قزوین استان های مختلف جهاد کشاورزی معاون گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر