کد خبر: 928820 A

مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: ۸۵ واحد خدماتی گردشگری در استان قزوین با ثبت نام در سامانه کارا متقاضی دریافت تسهیلات حمایتی مربوط به جبران آسیب‌های کرونا شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین، علیرضا خزائلی اظهار کرد: ۸۵ واحد خدماتی گردشگری در استان قزوین شامل هتل، هتل‌آپارتمان، مهمانپذیرها ، دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی، موسسات آموزشی گردشگری، خانه مسافرها، مجتمع‌های خدمات رفاهی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی متقاضی دریافت تسهیلات حمایتی شده اند که این میزان معادل 35 درصد است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان افزود: این تسهیلات برای جبران خسارت ناشی از کرونا در تاسیسات گردشگری شامل و دیگر تاسیسات گردشگری دارای پروانه بهره‌برداری از این اداره کل در نظر گرفته شده که به ازای افراد بیمه‌پرداز شاغل در این واحدها پرداخت می‌شود.

خزائلی یادآور شد: در حال حاضر امکان پرداخت تسهیلات از طریق سامانه کارا به راهنمایان گردشگری و اقامتگاه‌های بوم‌گردی که افراد شاغل در آن‌ها بیمه‌پرداز تامین اجتماعی نیستند، وجود ندارد و پیگیری‌های لازم در خصوص امکان استفاده این واحدها از تسهیلات در حال انجام است که در صورت حصول نتیجه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به خسارات وارد شده به حوزه صنایع‌دستی کارگاه‌های گروهی و انفرادی صنایع‌دستی نیز مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند و تولیدکنندگان دارنده پروانه کارگاهی و لیست بیمه شده می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا از این تسهیلات بهره‌مند شوند و امکان استفاده کارگاه‌های فاقد بیمه نیز در حال پیگیری است.

این مسئول درباره میزان تسهیلات پرداختی گفت: به ازای هر فرد بیمه شده در تاسیسات گردشگری ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود که دارای دوره‌ تنفس سه ماهه از زمان دریافت بوده و از مهرماه به بعد زمان بازپرداخت تسهیلات آغاز می‌شود که طی دو سال برگشت خواهد کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با دعوت از تاسیسات گردشگری و کارگاه‌های صنایع‌دستی برای ثبت نام دریافت تسهیلات خسارت کرونا در سامانه کارا اعلام کرد:« ۳۱ خرداد ماه جاری آخرین مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات خسارت کرونا است و متقاضیان برای ثبت نام می‌توانند به آدرس kara.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

استان قزوین تامین اجتماعی گردشگری گردشگری و صنایع دستی آخرین مهلت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر