کد خبر: 928719 A

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان ضمن دعوت از بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان، خواستار شرکت متقاضیان حائز شرایط در فراخوان انتخاب بازنشستگان، همسران بازمانده و ازکارافتادگان نمونه تامین اجتماعی شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، سید فاضل حیدری بلوکی با اشاره به ابلاغ بخشنامه ای با موضوع فراخوان انتخاب بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه به مناسبت 25 ذی الحجه" روز خانواده و تکریم بازنشستگان"، اظهار کرد: براساس دستورکار اجرایی، کمیته های استانی مربوطه مطابق برنامه زمان بندی شده تشکیل و مستمری بگیران نمونه براساس ضوابط مشخص شده انتخاب می شوند.

وی افزود: شاخص ها و فرم های فراخوان انتخاب مستمری بگیران نمونه از 25خردادماه در پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی به نشانی www.tamin.ir منتشر شده است.

حیدری بلوکی داشتن سابقه پرداخت حق بیمه، پیشرفت های تحصیلی در زمان بازنشستگی، تدریس در مراکز رسمی آموزشی در دوران بازنشستگی، موفقیت در رقابت های فرهنگی، علمی و ورزشی، خلق آثار فرهنگی، هنری و علمی در دوران بازنشستگی را از شاخص های انتخاب مستمری بگیران نمونه عنوان کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: تربیت فرزندان شایسته نیز از دیگر شاخص های انتخاب مستمری بگیران نمونه است که مدارک تحصیلی فرزندان، موفقیت فرزندان در رقابت های ورزشی، علمی و هنری در این حوزه مورد توجه قرار می گیرد.

وی یادآور شد: ارائه پیشنهاد یا خدمات مبتنی بر تجربیات مؤثر به دستگاه های اداری و اجرایی کشور در دوران بازنشستگی و ارائه پیشنهاد های مؤثر در بهبود کیفیت ارائه خدمات به مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی و همچنین ارائه پیشنهاد های مؤثر در رفع چالش های این سازمان بیمه گر نیز از دیگر ضوابط انتخاب بازنشستگان نمونه محسوب می شود.

حیدری بلوکی اظهار کرد: کارآفرینی و ایجاد اشتغال در دوران بازنشستگی نیز از دیگر شاخص های مورد توجه در انتخاب مستمری بگیران به شمار می رود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان تصریح کرد: در رابطه با همسران بازمانده بیمه شدگان متوفی نیز علاوه بر معیارهای قبلی، مواردی از قبیل تعداد فرزندان تحت تکفل، موفقیت تحصیلی همسر بازمانده و تحت تکفل یا در قید حیات بودن پدر و مادر بیمه شده متوفی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: متقاضیان می توانند برای دریافت فرم ثبت نام و شرکت در فراخوان انتخاب بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تامین اجتماعی استان هرمزگان به آدرس www.hormozgan.tamin.ir مراجعه و یا به شعب تامین اجتماعی و دفاتر کانونهای بازنشستگی استان و شهرستان ها مراجعه کنند.

حیدری بلوکی از متقاضیان خواست تا درصورت دارا بودن شرایط اعلام شده تا پایان وقت اداری 24 تیرماه سال 99، با تکمیل فرم خوداظهاری و ارائه مدارک مورد نیاز در این فراخوان عمومی ثبت نام کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان ابراز کرد: از بین متقاضیانی که در مهلت تعیین شده ثبت نام می کنند، یک نفر کارگر بازنشسته، یک نفر از جمع کارکنان بازنشسته تامین اجتماعی، یک نفر نیز از بین همسران بازماندگان کارگر فوت شده، همچنین یکی از همسران بازمانده کارکنان و یک نفر نیز از جمع از کارافتادگان کلی و در مجموع پنج نفر به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب خواهند شد.

وی با بیان اینکه همانند سال های گذشته تعدادی از برترین های استانی تحت عنوان نمونه های کشوری در مراسم جشن کشوری معرفی می شوند، گفت: برگزاری مراسم تقدیر از بازنشستگان، از کار افتادگان کلی‌‌‌‌‌‌‌‌ و همسران بازمانده نمونه تامین اجتماعی به مناسبت 25 ذی الحجه(25 مردادماه) منوط به اعلام نظر ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص برگزاری نشست ها و مراسم است.

پوشش تامین اجتماعی خانواده فراخوان هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر