کد خبر: 928578 A

شهردار مشهد:

شهردارمشهد با اشاره به افتتاح پروژه بهسازی و مناسب سازی مسیر دسترسی به آرامستان بهشت رضوان گفت: در حال حاضر پروژه های زیادی در نقاط مختلف شهر در حال اجرا است و با توجه به این موضوع امیدواریم تیرماه امسال به طور میانگین هر روز شاهد افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی یک پروژه باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا کلائی امروز در مراسم افتتاح پروژه بهسازی و مناسب سازی مسیر دسترسی به آرامستان بهشت رضوان با تقدیر از کارکنان سازمان فردوس‌ها افزود: این عزیزان طی چهار ماه گذشته، با وجود شیوع ویروس کرونا علیرغم این که کارشان چندین برابر شد، به بهترین شکل و با رعایت تمامی نکات بهداشتی به مردم خدمات رسانی کردند.

وی با تاکید برحضور مردم در کنار مدیریت شهری تصریح کرد: با توجه به این که تمام تلاش ما برای کسب رضایت مردم است و بسیاری اوقات فراتر از وظایفی که روی کاغذ است را وظیفه خود می دانیم و به آنها خدمات رسانی می کنیم، حضور گروه های محلی و افرادی که از این خدمات استفاده خواهند کرد را در کنار خود باعث قوی تر شدن پیوند میان مردم و مدیریت شهری می دانیم.

وی اضافه کرد: افتتاح پروژه ساماندهی و بهسازی راه دسترسی آرامستان بهشت رضوان از دو جهت اهمیت دارد اول این که باعث بهبود و ایمن شدن راه دسترسی برای ساکنان یازده روستای بخش مرکزی مشهد خواهد شد و در کنار آن دسترسی مردم به آرامستان بهشت رضوان تسهیل خواهد شد.

کلائی، با بیان این که گرچه مدیریت شهری در حاشیه و خارج از حریم شهر مشهد بسیاری از خدمات را نمی تواند ارائه دهد، اظهارکرد: اما مدام دنبال پیدا کردن راه هایی هستیم تا به تناسب شهر و فرا شهر مشهد با حمایت فرمانداری شهرستان مشهد خدماتی ارائه دهیم که این پروژه هم یکی از نمونه های آن است.

شهردار مشهد ادامه داد: اکنون ظرفیت بهشت رضا (ع) رو به اتمام است و این طور به نظر می رسد که باید عمده ظرفیت خود را در این آرامستان معطوف به رسیدگی به فضاهای عمومی و تسهیل بیشتر در امر زیارت اهل قبور کنیم.

وی گفت: با توجه به این موضوع باید به سمتی حرکت کنیم که آرامستان اصلی شهر مشهد که خدمات پایه برای کفن و دفن را ارائه می دهد، بهشت رضوان باشد.

وی با بیان این که با توجه به این امر باید ظرف ۶ ماه آینده مطالعات مورد نیاز، آماده شدن اسناد و انتخاب پیمانکار جهت احداث راه دسترسی اصلی به آرامستان بهشت رضوان از کنار گذر شمالی مشهد انجام شود تاکید کرد: باید بتوانیم تا پایان فصل پاییز عملیات اجرایی این مسیر را آغاز کنیم زیرا یکی از نیازهای مهم برای استفاده از آرامستان بهشت رضوان ایجاد مسیر دسترسی اصلی به آن است.

وی افزود: هرچند خدماتی که در حال حاضر در بهشت رضوان ارائه می شود خدمات مناسبی است و قابل مقایسه با سال گذشته نیست،اما بازهم تاکید دارم تا به افزایش ارائه خدمات در این آرامستان سرعت بخشیده شود.

وی اضافه کرد: درحال حاضر پروژه های زیادی در نقاط مختلف شهر درحال اجرا است و با توجه به این موضوع امیدوارم بتوانیم به طور میانگین در تیرماه امسال هر روز شاهد افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی یک پروژه باشیم.

 

خدمات رسانی مشهد مناسب سازی سازمان فردوس ها بهشت رضا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر