کد خبر: 928527 A

سرپرست وزارت صمت خبر داد:

سرپرست وزارت صمت گفت: افتتاح پروژه نورد گرم ۲ شرکت فولاد مبارکه، واردات ورق گرم به کشور را قطع خواهد کرد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حسین مدرس خیابانی در مراسم کلنگ زنی خط نورد گرم دو با اشاره به اینکه فولادمبارکه یک نماد پرافتخار مجموعه صنعت کشور است، اظهار داشت: این مهم هم به لحاظ عظمت تولید و هم به لحاظ فناوری و هم به لحاظ کیفیت پیشرو است.

وی با اشاره به اینکه فولادمبارکه یک مجموعه تولیدی است که به حدود ۴۰ کشور دنیا صادرات دارد، بیان کرد: سال گذشته ۱.۵ میلیارد دلار صادرات داشته و به‌رغم فشار تحریم ها میزان صادرات این واحد صنعتی به دو برابر افزایش یافته است.

سرپرست وزارت صمت ادامه داد: بخشی از صادرات محصولات فولادمبارکه که به لحاظ کیفیت  با رقبای خارجی برابری می کند به کشورهای اروپایی نیز صادرمی شود. 

وی با اشاره به اینکه امروزه نقطه قوت حضور ما در فولادمبارکه این پیام روشن را دارد که کشور یک لحظه هم از توسعه متوقف نمی شود و مدار توسعه کشور با سرعت و قدرت ادامه یافته است، تصریح کرد: خرسندیم که این پروژه نورد گرم دو با ظرفیت ۴.۲ میلیون تن کلنگ خورد و مدیرعامل فولادمبارکه تعهد دادند که کمتر از ۹۰۰ روز دیگر  این طرح افتتاح شود. این افتخار دیگری از مجموعه افتخارات فولادمبارکه است.

مدرس خیابانی اضافه کرد: ماحصل این افتتاح ها، قطع وابستگی به واردات ورق گرم کشور است، مجموع نیازهای واحدهای خودروسازی، کشتی سازی، لوازم خانگی و لوله سازی و صنایع پایین دست مرتفع می شود و کشور هیچ نیازی به واردات ورق گرم نخواهد داشت.

وی گفت: شاید آن چیزی که به عنوان توصیه به فولادمبارکه می شود گفت اینکه همه تلاششان را به کار ببندند تا حد امکان این پروژه با توانمندی تولید داخلی به انجام برسد.

وی با تاکید براینکه همانگونه که در مجموعه تولیدات صنعتی خوکفایی و خوداتکایی و روحیه خودباوری ایجاد شده، حتما در بخش فناوری و انتقال تکنولوژی نیز باید به این مهم دست پیدا کنیم، افزود: اینکه مجموعه این پروژه فولادی ۴.۲ میلیون تنی سهم عمده‌ای از محل ساخت داخل است برای ما بسیار اهمیت دارد و از حداکثر توان شرکت های ظرفیت مهندسی طراحی ساخت و اجرا استفاده کنند.

در این آیین، حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، خداداد غریب پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و مسئولان استانی حضور داشتند.

فولاد مبارکه اصفهان شرکت فولاد مبارکه اصفهان نورد گرم نوردگرم۲
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر