کد خبر: 928492 A

با صدور مجوز ستاد مبارزه با کرونا؛

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز فردا برای اقامه نماز جمعه میزبان نمازگزاران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در سومین همایش ائمه جمعه سراسر استان با بیان اینکه مجوز اقامه نمازجمعه در مصلی تبریز صادر شده است، گفت: بنابر اعلام ستاد مبارزه با کرونا و شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه فردا نماز دشمن‌شکن جمعه در تبریز برگزار می‌شود.

امام جمعه تبریز افزود: نماز جمعه در دیگر شهرهای استان که شرایط عادی دارند، برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر همراه داشتن مهر شخصی توسط نمازگزاران گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نماز جمعه تبریز بعد از چهار ماه تعطیلی به‌دلیل شیوع بیماری کرونا فردا در مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره ) برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری موفق رزمایش مواسات، کمک مومنانه در سراسر استان گفت: نقش هدایتی ائمه جمعه در جمع آوری و توزیع کمک‌های مومنانه‌، مردم، خیران، مساجد بسیار ارزشمند و اثرگذار بود.

امام جمعه تبریز شناسایی نیازمندان واقعی هر منطقه از مزیت‌های این رزمایش عنوان کرد و ادامه داد: شرایط سخت کرونا باعث شد ما برای دیگر حوادث غیر مترقبه آماده‌تر شویم، چرا که در حال حاضر لیست مشخصی از افراد و گروه‌های نیازمند جامعه تهیه شده است.

وی در بخش دیگر صحبت‌های اقدامات دستگاه قضایی در مبارزه با فساد رو خوب ارزیابی کرد و گفت: ائمه جمعه در راستای تقویت قوه قضائیه عملکرد موفق این دستگاه را از طریق تربیون نماز جمعه تبیین و تشریح کنند.

 در این همایش رئیس شورای گذاری ائمه جمعه استان حجت الاسلام مشهوری و تعدادی از ائمه جمعه شهرستان‌ها به بیان نکته نظرات خود پیرامون مسائل روز جامعه پرداختند.

آذربایجان شرقی امام جمعه امام خمینی نماز جمعه ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر