کد خبر: 928441 A

نماینده مردم قزوین در مجلس بیان کرد:

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: جایگاه راه‌آهن قزوین نیازمند یک اداره کل است تا بتواند مطالبات لجستیکی را به نحو مطلوب پیگیری کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، لطف الله سیاهکلی مرادی روز پنجشنبه در آئین افتتاح خط دوم راه آهن کرج - قزوین افزود: قزوین ظرفیت لجستیکی دارد و از نظر ریلی، جاده‌ای و حتی فناوری اطلاعات می‌تواند به هاب لجستیک منطقه تبدیل شود، اما تاکنون هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: طرح خط متروی آبیک به هشتگرد نیز باید در دستور کار قرار گرفته و هرچه سریع تر راه‌اندازی شود تا احداث و راه‌اندازی هاب لجستیک این منطقه به جریان بیافتد.

سیاهکلی مرادی به مشکلات آب منطقه اشاره کرد و یادآورشد: متاسفانه این استان با مشکل آب شرب و کشاورزی روبرو است و دومین استانی در کشور است که آب‌های خود را از منابع زیرزمینی تامین می‌کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آب شرب قزوین بدون تصفیه قابل خوردن نیست، اظهار داشت: رودخانه شاهرود با داشتن آبی با کیفیت بدون برداشت در این استان به سمت گیلان سرازیر شده و به سد منجیل می‌ریزد، درحالی که طارم زنجان بسیار خوب توانسته از آب‌های سطحی بهره‌برداری کند که این مهم باید مورد توجه مسؤولان قرار گیرد.

سیاهکلی مرادی خاطرنشان کرد: امروز مردم شهرستان آبیک آب شرب درست و حسابی ندارند و کیفیت آب این منطقه مشکل دارد، درحالی که سرمایه‌گذاران بسیاری در حوزه تامین آب وجود دارند و نیازمند هماهنگی کلان است.

جاده راه آهن مجلس شورای اسلامی مشکلات نماینده مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر