کد خبر: 928384 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: بهره برداری از خط راه‌آهن کرج - قزوین، آغازی برای احداث و راه‌اندازی هاب لجستیک در استان است و تحقق این مهم را سرعت می‌بخشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت‌اله جمالی‌پور در آئین افتتاح خط دوم راه آهن کرج-قزوین اظهار کرد: با راه‌اندازی این راه‌آهن تغییرات اقتصادی بزرگی در منطقه غرب کشور به راه می‌افتد.

استاندار اضافه کرد: با توسعه خط ریلی قزوین و تکمیل کریدور شمال-جنوب، شهرک‌های صنعتی می‌توانند از این ظرفیت استفاده کرده و اقدامات بارانداز خودشان را پیگیری کنند.

جمالی پور تصریح کرد: ۳۰ تا ۴۰ هزار دانشجو از استان های البرز و تهران به قزوین تردد می‌کنند که با احداث خط ریلی می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ریل باکس‌های قزوین باید به ۱۵۰ کیلومتر در ساعت افزایش یابد، گفت: خط راه‌آهن قزوین به تهران قابلیت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت تردد را دارد و این مهم نیازمند توسعه ریل باکس است.

این مقام ارشد اجرایی استان خاطرنشان کرد: خط راه آهن کرج - قزوین تنها اقدام برای این استان نیست و کمربندی راه آهن آبیک به تهران و سپس قم نیز در دستور کار قرار دارد و می‌تواند کریدور شمال و جنوب را تکمیل کند.

جمالی پور یادآور شد: راه آهن قزوین برای متصل شدن به زنجان به طول ۶۳ کیلومتر در دستور کار قرار دارد که اکنون به علت وجود معارض در تاکستان بلاتکلیف مانده است.

خط دوم راه‌آهن کرج-قزوین به طول ۱۰۳ کیلومتر توسط حسن روحانی رئیس جمهوری ، وزیر راه و شهرسازی و مسئولان اجرایی استان های قزوین و البرز به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

راه آهن قم وزیر راه و شهرسازی کریدور لجستیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر