کد خبر: 928359 A

صبح امروز انجام شد؛

خط دوم راه‌آهن کرج به قزوین امروز با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری، وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استان های قزوین و البرز به شکل ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مراسم افتتاحیه این خط راه‌آهن واقع در ایستگاه راه‌آهن قزوین با حضور هدایت اله جمالی پور استاندار قزوین و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

ابراهیم مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در این مراسم گفت: این خط با قابلیت افزایش جابه‌جایی مسافر، ظرفیت حمل و نقل، سرعت، ظرفیت حمل بار در کریدور و صرفه‌جویی سوخت یک دستاورد عظیم در سال جهش تولید است.

مبارک قدم بابیان اینکه قزوین جزو پنج استان پر ترافیک کشور است ، یادآورشد : توسعه خط راه‌آهن کرج - قزوین می‌تواند به توسعه اقتصادی و زیربنایی این استان منجر شود.

غلامحسین ولیدی مدیرکل راه‌آهن شمال غرب کشور در آئین افتتاح این خط گفت: اولین خط راه آهن در سال ۱۳۱۸ به قزوین رسیده و اکنون از تهران تا این شهر سه راند قطار ریل باکس با ۲ هزار صندلی خدمات رسانی می‌کنند.

وی اضافه کرد: روزانه ۲ هزار و ۳۰۰ مسافر از قزوین جابه‌جا می‌شوند که با احتساب کل استان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

ولیدی تاکید کرد: سه میلیون تن بار از استان قزوین خارج می‌شود که سهم این استان ۶.۶ دهم میلیون تن در کشور است.

طول این خط راه‌آهن ۱۰۳ کیلومتر است.

حسن روحانی خدمات رسانی راه آهن وزیر راه و شهرسازی کریدور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر