کد خبر: 928356 A

معاون فرماندار رشت خبر داد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار رشت از شناسایی 16 نقطه آسیب پذیر اجتماعی در شهر رشت و برنامه ریزی در راستای کاهش آسیب پذیری این مناطق خبر داد.

به‌گزارش ایلنا از رشت، فریبرز سعیدی‌کیا در جلسه‌صیانت از حقوق‌شهروندی با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌های اجرایی ملزم به تبیین برنامه های خود در حوزه اجتماعی هستند، اظهار داشت: اداره میراث فرهنگی ، اداره  فرهنگ وارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش در حوزه خانواده و فضای کسب وکار و کراآفرینی موظف هستند برنامه ریزی و برنامه های خود را به فرمانداری اعلام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت بر استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و تشکل های مردمی در اجرای برنامه های اجتماعی و همچنین شناسایی آسیب های این حوزه تاکید کرد و افزود: استفاده بهینه از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در پیشبرد و موفقیت برنامه های اجتماعی بسیار کارگشا  خواهد بود و این گروه ها می توانند طرح های  پیشنهادی خویش را در حوزه های اجتماعی به فرمانداری اعلام نمایند.

وی با اشاره به همکاری خوب همه دستگاه های دولتی و تشکل های مردمی با ستاد مقابله با کرونا، اظهار داشت: در ایام شیوع ویروس کرونا ، دستگاه های مختلفی که به صورت مستقیم و مستمر با بیماران مبتلا به کوید 19 درگیر بودند، با توجه به بروز پاره ای از مشکلات در حوزه آسیب های روانی در سطح جامعه و خانواده‌ها در مواجهه با این بیماری، باید با همتی مضاعف، نسبت به ارائه برنامه های مدون و کاربردی آموزشی جهت کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از بحران کرونا اقدام نمایند.

سعیدی کیا با تاکید بر این که بازرسی از ادارات شهرستان، مطابق با سالیان گذشته در حوزه های مختلف حقوق شهروندی و عفاف و حجاب از ماه آینده انجام خواهد شد، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی موظفند نسبت به رعایت حقوق 12 گانه شهروندی اقدام کرده و در زمینه حوزه ترویج عفاف و حجاب نیز برنامه ها و گزارش های خود را اعلام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت ادامه داد: تمام دستگاه های اجرایی ملزم هستند که نمایندگان خود را در حوزه بازرسی تحت عنوان کارشناس حقوق شهروندی و کارشناسان عفاف و حجاب معرفی کنند.

وی با بیان اینکه که 16 نقطه آسیب‌پذیر در سطح شهر رشت شناسایی‌شده است، افزود: در بحث خدمات‌رسانی به حوزه های آسیب پذیر باید با برنامه ریزی مدون و کارشناسی شده با همکاری دستگاه های متولی شامل ارشاد، بهزیستی، کمیته امداد و شهرداری نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی اهتمام ورزیم.

بهزیستی فرماندار مشکلات برنامه ریزی عفاف و حجاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر