کد خبر: 928309 A

معاون سازمان صمت استان قزوین خبر داد:

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: اصناف آسیب دیده قزوین از بیماری کرونا می‌توانند برای دریافت تسهیلات به سامانه کارا مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مجید برزگر اظهار کرد: با ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت، به منظور بهره مندی صاحبان کسب و کارهای مشمول تسهیلات حمایتی دولت، ثبت نام واحدهای صنفی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به صورت متمرکز از طریق سامانه کارا متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی https://kara.mcls.gov.ir انجام خواهد شد.

معاون امور بازرگانی سازمان‌صمت استان اضافه کرد: رسته‌های اصلی دارای اولویت مشمول تسهیلات حمایتی شامل مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی‌ها، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها، مراکز تولید و توزیع پوشاک، کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، آموزشگاه‌های رانندگی، آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی و گرمابه هستند.

برزگر گفت: کل واحدهای صنفی استان با داشتن بیش از ۹۸ هزار شاغل، سهم حدود یک و نیم درصدی از اشتغال کل کشور را دارا بوده و از اهمیت بسیار زیادی در رونق اقتصادی کشور برخوردار هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم صاحبان کسب و کارهای صنفی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا با دریافت تسهیلات حمایتی بتوانند بخشی مهمی از آسیب وارده ناشی از شیوع ویروس کرونا را جبران نمایند.

استان قزوین ۱۰۱ اتحادیه و حدود ۳۸ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی و شهرستان قزوین ۴۸ اتحادیه و ۱۹ هزار واحد صنفی دارد.

تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان قهوه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر