کد خبر: 928109 A

مدیرکل منابع طبیعی استان مطرح کرد:

مدیرکل منابع طبیعی استان سیستان و بلوچستان گفت: تدوین و اجرای سند راهبردی بیابان، اولویت اول منابع طبیعی و آبخیزداری این استان است.

به گزارش ایلنا، عبدالباسط پاکزاد در این باره گفت: پخش و ذخیره آب بارندگی‌های اخیر در سیستان و بلوچستان از جمله برنامه‌های همین سند است که امسال اجرا شد.

پاکزاد با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان 4 و نیم میلیون هکتار بیابان دارد، افزود: در یک سال اخیر برای اجرای این طرح، در بیابان‌های سیستان و بلوچستان 5هزار و 600 هکتار نهال‌کاری انجام شده است.

وی همچنین اجرای 350 کیلومتر بادشکن زنده اطراف مزارع، ذخیره آب در سطح 13 هزار هکتار اراضی مختلف و پخش و هدایت آب در 15 هزارهکتار اراضی شمال استان را از دیگر اقدامات منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان بیان کرد.

برای اجرای این طرح‌ها بیش از 2 هزار و 500 میلیارد ریال هزینه شده است.

مسعود ریگی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان نیز گفت: سند مدیریت بیابان در 120 برنامه راهبردی در یک چشم انداز 10 ساله در سیستان و بلوچستان اجرایی می‌شود.

سیستان و بلوچستان 34 کانون بحرانی بیابان دارد و اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی نیز 50 درصد از مساحت این استان را تحت تاثیر و بهبود قرار می‌دهد.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سیستان و بلوچستان سیستان و بلوچستان منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر