کد خبر: 927771 A

مدیرکل اداره دامپزشکی آذربایجان‌شرقی؛

مدیرکل اداره دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: واکسن مورد نیاز بیماری تب برفکی به مقدار لازم در استان تامین شده و هیچ کمبودی نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امیرحسین بهداد  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دامداران باید با گروه های واکسیناسیون بیماری تب برفکی در استان همکاری کنند.

وی با بیان اینکه طرح واکسیناسیون ضد بیماری تب برفکی در آذربایجان شرقی آغاز شده، گفت: تاکنون در اجرای این طرح بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین واکسینه شده که بیش از ۱۰۰هزار راس آن دام سنگین است.

بهداد افزود: با توجه به تداوم این طرح پیش بینی می شود تعداد دام های واکسینه شده در اجرای طرح واکسیناسیون ضد بیماری تب برفکی در آذربایجان شرقی به بیش از سه میلیون و ۶۰۰ هزار راس برسد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به تدابیر اتخاذ شده، این بیماری تحت کنترل بوده و تاکنون مشکل خاصی در خصوص این بیماری وجود ندارد و تنها در چند منطقه استان شیوع آن گزارش شده که این موضوع در سال های گذشته نیز وجود داشته است.

بهداد همچنین اظهار کرد: سطح پایین همکاری دامداران و روستائیان با گروه های واکسیناسیون دامپزشکی، نگران کننده است و احتمال شیوع مجدد این بیماری و خسارت های اقتصادی برای دامداران استان وجود دارد که باید دامداران در خصوص همکاری با گروه های واکسیناسیون دامپزشکی اهتمام جدی داشته باشند.

آذربایجان شرقی واکسیناسیون دامپزشکی دامداران بیماری تب برفکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر