کد خبر: 927708 A

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی؛

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با اشاره به اجرای سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از اول مرداد، گفت: امسال37 هزار نوآموز در استان سنجش می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،جعفر پاشایی در جلسه هماهنگی اجرای برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی، اظهار کرد: آغاز طرح سنجش از اول مرداد تا پایان شهریور است و این طرح در 41 پایگاه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هزینه اجرای طرح برای هر نوآموز 40 هزار تومان است که از طریق سامانه انجام و زمان حضور به طور هوشمند از طریق سیستم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فاصله زمانی 30دقیقه از هم تنظیم خواهد شد و هیچ گونه نگرانی از بابت تجمع وجود ندارد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی استان نیز گفت: طبق هدف گذاری برنامه سالانه سال99 سنجش استان موظف به ارزیابی99.8  درصد دانش آموزان بدو ورود و حدود 70 درصد نوآموزان پیش دبستانی است  بنابراین در سال گذشته 24 منطقه تحت پوشش ارزیابی پیش دبستانی بود که امسال 26 منطقه مورد ارزیابی خواهد بود.

مریم خوشبخت افزود: با توجه به اینکه سال گذشته در اجرای طرح سلامت جسمانی33 هزار و 350 نفر از دانش آموزانی که امسال کلاس اول خواهند بود مورد ارزیابی قرار گرفته اند پیش بینی می شود امسال 37 هزار نفر طی این برنامه مورد ارزیابی قرار گیرند و تعداد دانش آموزان جا مانده از سال قبل 851 نفر است که امسال آنها نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: نوبت گیری توسط مدیر مدرسه از طریق سامانه سنجش انجام می شود و مدیران مدارس به اولیا اطلاع دهند که جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی فقط یکی از اولیا همراه نوآموز در محل سنجش حضور یابد.

وی، مدارک مورد نیاز برای سنجش را شناسنامه کودک و والدین، کارت واکسیناسیون، یک قطعه عکس و پرداخت  مبلغ 40000 تومان اعلام کرد.

آذربایجان شرقی آموزش و پرورش سلامت والدین پیش دبستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر