کد خبر: 926959 A

فرمانده انتظامی سبزوار خبر داد:

فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار از استرداد مبلغ ۵۰ میلیون ریال به حساب یکی از شهروندان که پس از خرید اینترنتی از وی سرقت شده بود، خبر داد.

به گزارش ایلنا از سبزوار، سرهنگ حسین بیات مختاری در تشریح این خبر بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت مبلغ ۵۰ میلیون ریال از حساب وی به صورت اینترنتی، بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان داشت در یک گروه در فضای مجازی پیامی مبنی بر خرید بسته اینترنت ارزان قیمت مشاهده و از طریق این پیام به صفحه پرداخت بانکی هدایت و جهت خرید بسته اطلاعات حسابم از جمله رمز دوم، cvv2، تاریخ انقضا و ... را در صفحه مذکور وارد که خریدی انجام نشد و بلافاصله مبلغ ۵۰ میلیون ریال از حسابم به صورت اینترنتی برداشت شد.

سرهنگ بیات مختاری گفت: کارشناسان پلیس فتا سبزوار با اقدامات فنی وجه مذکور را ردگیری و با اقدامی پیش دستانه قبل از خروج مبلغ از حساب بانک پذیرنده سریعا آن را مسدود و با هماهنگی قضایی به حساب شاکی عودت دادند .

وی در خاتمه از شهروندان خواست هرگز به پیام های ارسالی از سوی لینک های ناشناس دریافتی در فضای سایبر، اعتماد نکرده و این لینک ها را باز نکنند و برنامه های خود را از سایت های معتبر دانلود کنند.

اینترنت سرقت شهروند فضای مجازی خرید اینترنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر