کد خبر: 926430 A

مهدوی نسب مطرح کرد:

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با توجه به شیوع کرونا و بحران‌های مالی ناشی از آن دانشگاه آزاد نیازمند حمایت و توجه ویژه دولت و مجلس در بخش‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است.

به گزارش ایلنا از نیشابور، حجت‌الاسلام جواد مهدوی‌نسب در مراسم معرفی معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور افزود: با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی کلاس‌ها شهریه دانشجویان تقسیط شد و در حال حاضر رایزنی برای برگزاری آزمون‌های پایان ترم به صورت غیرحضوری و مجازی هستیم.

وی اظهار داشت: پس از شیوع کرونا دانشگاه آزاد اسلامی در جهت پیشگیری از این بیماری کلاس‌های درس را تعطیل و اقدام به برگزاری کلاس‌های مجازی کرد.

وی تصریح کرد: در آغاز برگزاری کلاس‌های آنلاین با مشکلاتی در پهنای باند مواجه بودیم که در ادامه پهنای باند در مشهد پنج تا ۱۰ برابر افزایش یافت و با پشتیبانی‌های انجام شده مشکلات سخت افزاری و نرم‌افزاری رفع شد.

حجت‌الاسلام مهدوی‌نسب با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در تربیت مدیران، کارمندان، استادان و کارگران فنی نقش بسیار پررنگی دارد و طبق آمار سهم این دانشگاه در بخش تربیت و پرورش مدیران از دانشگاه‌های دولتی بیشتر است، اعلام کرد: از ابتدای شیوع کرونا طی همکاری با آستان قدس رضوی حدود ۳۰ هزار بسته کمک معیشتی در دانشگاه آزاد اسلامی برای اقشار کم‌برخوردار تهیه شد و گروه‌ های جهادی این دانشگاه برای توزیع این بسته‌ها و ضدعفونی خانه‌ها در مناطق کم‌برخوردار مراجعه کردند.

وی خاطرشان کرد: طی این مدت با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی ۵۰ هزار بسته افطاری و پنج هزار پرس غذای گرم در مناطق کم برخوردار توزیع شد و همچنین گروه‌های جهادی این دانشگاه در تهیه ماسک، دستکش و الکل همکاری داشتند.

مسوول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه خواص هر جامعه پرچمداران آن جامعه بوده و رهبری اصلاحات، خیزش‌ها و رویش‌های جامعه را بر عهده دارند، ادامه داد: رشد، اصلاح و استقلال یک جامعه در گرو خواص آن جامعه است و اگر خواص در مسیر رشد و تعالی قرار گیرند آن جامعه پیشرفت می‌کند و اگر به گوشه گیری دچار شوند آن جامعه رو به انحطاط خواهد رفت.

امام جمعه نیشابور نیز گفت: برای توسعه نیازمند نیروی انسانی توسعه یافته هستیم زیرا بدون انسان های توسعه یافته پیشرفت میسر نمی‌گردد و دانشگاه بستر پرورش انسان‌های توسعه یافته است‌.

حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی افزود: دانشگاه مرکز توانمندسازی انسان‌ها به وسیله علم است و قدرت سیاسی، اجتماعی، نظامی با پیشرفت در علم ممکن می‌گردد اما همیشه در کنار این قدرت باید اخلاق را مد نظر داشته باشیم در غیر این صورت قدرت به فساد منجر می‌شود.

وی اظهار داشت: به همین خاطر در اسلام به تزکیه و تعلیم در کنار یکدیگر تاکید شده است و جایگاه و پناهگاه معنویت در دانشگاه آزاد اسلامی، نهاد مقدس نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری است.

امام جمعه نیشابور با اشاره به اینکه دانشگاه مرکز و کاروان علمی و فرهنگی جامعه است و باید ارتباطات این مرکز با سایر نهادهای فرهنگی همواره برقرار باشد، ادامه داد: هدایت، حمایت و نظارت، رسالت‌های اصلی دفتر نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور نیز گفت: دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه پایگاه و جایگاهی برای هدایت تشکل‌های دانشجویی است.

جعفر سعیدی افزود: جایگاه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور در استان و کشور جایگاهی متعالی است که امیدواریم شاهد ارتقای بیش از پیش آن باشیم.

وی ادامه داد: در امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی آنچه که بر اساس بخشنامه بوده در سامانه دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی شده و در خصوص سایر آزمون‌ها منتظر ارائه دستورالعمل‌های سازمان مرکزی بر اساس وضعیت شهرستان هستیم که جزئیات آن برای دانشجویان اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پول سالن غذاخوری، خوابگاه و سرویس به دانشجویان برگشت داده می‌شود ولی شهریه دانشجویی تابع مقررات سازمان مرکزی است.

گفتنی است در این مراسم همزمان با معرفی حجت الاسلام و المسلمین علیرضا غلامی به عنوان معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور، آرامگاه شهدای گمنام در این دانشگاه گلباران شد.

خراسان رضوی دانشگاه آزاد دولت و مجلس ماسک معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر