کد خبر: 926355 A

مدیر جهاد کشاورزی کرج:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: رشد روزافزون جمعیت در آینده نزدیک تامین منابع غذایی را در دنیا دچار مشکل می کند لذا لازم است در راستای حفظ محصولات کشاورزی و در قالب پروژه های تحقیقاتی، محصولات مقاوم در برابر سرما و گرما، بیماری و کم آبی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل صارمی امروز به مناسبت هفته جهاد کشاورزی به همراه خبرنگاران از چهار واحد تولیدی فعال در بخش زراعی، دانش نوبنیاد و تولید واکسن دام و طیور و پرورش و تکثیر ماهی به خبرنگاران گفت: سازمان جهاد کشاورزی برای افزایش راندمان تولید محصولات کشاورزی در زمینه تحقیقاتی، اقدامات مهمی با هدف پیشرفت کشاورزان در بخش تولید انجام داده است که بتوانند با ارقام جدید بذر ها آشنا شده و سطح کمی و کیفی محصول خود را بالا ببرند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: رشد روزافزون جمعیت در آینده نزدیک تامین منابع غذایی را در دنیا دچار مشکل می کند لذا لازم است در راستای حفظ محصولات کشاورزی و در قالب پروژه های تحقیقاتی، محصولات مقاوم در برابر سرما و گرما، بیماری و کم آبی داشته باشیم.

صارمی با اشاره به وسعت ۴هزار هکتاری اراضی زراعی شهرستان کرج گفت: در استان البرز با توجه به پروژه های تحقیقاتی در زمینه تولید گندم، جو و ذرت توانستیم رتبه خوبی در کشور کسب کنیم و در ارتباط با میزان تولید رتبه قابل قبولی نداریم چراکه سطح کشت کمتری نسبت به دیگر استان ها داریم که با همین تولید پاسخگوی نیاز استان خواهیم بود.

صارمی در بازدید از یکی از شرکت ها که در زمینه واردات و صادرات نهاده های کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی در داخل ایران فعال بود گفت: این قبیل شرکت ها با هدف افزایش تولید ملی توسط اصول به زراعی، اصلاح الگوی کشت نه تنها زمینه های اقتصادی را فراهم کرده است بلکه در انتقال و توسعه دانش علمی و فن آوری به سایر کشاورزان موثر عمل می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی دانش بنیان که در بخش واکسن های دام و طیور تولیدات گسترده ای داشت، اظهار کرد: این مجموعه علمی در بخش خصوصی تجهیز شده و بالغ بر ۳۰ تا ۳۵ درصد نیاز کشور به واکسن را تامین می کند.

وی با اشاره به اشتغال مستقیم ۵۰ نفر در این مرکز تحقیقاتی گفت: در این شرکت، واکسن های طیور شامل نیوکاسل، آنفلوآنزا، گامبورو و مخلوطی از این واکسن ها تولید می شود و تولید سال گذشته واکسن طیور برابر ۵۸۰ میلیون دز بوده است.

صارمی با تاکید بر حفظ سلامتی دام و طیور به عنوان تغذیه مناسب، ادامه داد: تولید واکسن های دامی شامل واکسن "تب برفکی" و هچنین واکسن  طاعون نشخوارکنندگان کوچک یا "PPR" است که سال گذشته در زمینه واکسن تب برفکی این شرکت تولیدی برابر ۴ میلیون دز داشته است.

صارمی در پایان به همراه خبرنگاران از مجموعه پرورش و تکثیر ماهی در کرج بازید کرد و گفت: این مرکز تولیدی با سرمایه گذاری مالی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در بخش خصوصی و با بکارگیری تکنولوژی و سیستم های مکانیزه و کنترل از راه دور به پیشبرد اهداف مدیریتی  خود کمک شایانی می کند.

 

مدیر جهاد کشاورزی کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر