کد خبر: 926073 A

از امروز آغاز می شود؛

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی گفت: از امروز بعد ازظهر- شنبه 24 خردادماه-  و اوایل شب در مناطق شمال، شمال غرب، شمال شرق و ارتفاعات البرز احتمال بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد وجود دارد.

وی ادامه داد: در سه روز آینده برای جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و ارتفاعات شمال شرق هرمزگان در ساعات بعد از ظهر بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

رفیعی با اشاره به اینکه در روز دوشنبه احتمال بارش باران در مناطق شمال و شمال غرب وجود دارد، افزود: در روزهای سه شنبه و چهار شنبه جو نسبتا پایدار است.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده در جنوب ایلام، خوزستان و بوشهر سرعت وزش باد افزایش پیدا می‌کند که موجب ریزش گرد و غبار در این مناطق می‌شود و در روز دوشنبه نیز همین شرایط برای استان‌های قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم و شمال اصفهان پیش بینی می‌شود.

رفیعی عنوان کرد: امروز تا پایان هفته در بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس وزش، باد شدید خواهد بود، که این امر سبب متلاطم شدن دریا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دریای عمان تا آخر هفته متلاطم خواهد بود، متذکر شد: این هفته شاهد ماندگاری هوای گرم در بیشتر نقاط کشور خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در سواحل دریای خزر و اردبیل از امروز تا سه شنبه افزایش دما ۳ تا ۶ درجه رخ می‌دهد و در چهارشنبه مجددا دما بین ۳ تا ۵ درجه کاهش پیدا می‌کند.

وی در خصوص دمای هوای پایتخت گفت: حداکثر دما امروز تهران ۳۶ درجه و حداقل دمای آن فردا صبح ۲۴ درجه خواهد بود.

پایتخت رعد و برق سازمان هواشناسی عمان گرد و خاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر